Kursy akcji

0
1569
kursy akcji

Handlowcy i inwestorzy obracają akcjami spółki po pierwszej ofercie publicznej, ponieważ postrzegana wartość firmy zmienia się w czasie. Inwestorzy mogą zarobić lub stracić pieniądze w zależności od tego, czy ich postrzeganie jest zgodne z postrzeganiem rynku. Na rynku jest wielu inwestorów i handlowców, którzy kupują i sprzedają akcje, podnosząc lub obniżając cenę.

Próba przewidzenia, które akcje wzrosną lub spadną, jest bardzo trudna

Z biegiem czasu, akcje stają się coraz powszechniejsze, dlatego wielu inwestorów decyduje się na zakup koszyka akcji w różnych sektorach (dywersyfikacja). Inwestorzy stosujący to podejście nie przejmują się chwilowymi wahaniami cen akcji. Ostatecznym celem zakupu akcji, jest zarabianie poprzez kupowanie akcji spółek, w których spodziewane są dobre wyniki, czyli tych, których postrzegana wartość (w postaci ceny akcji) wzrośnie.

Uznane firmy mogą również wypłacać akcjonariuszom dywidendę. Dywidenda to obniżenie zysku spółki, które spółka wysyła akcjonariuszom (o ile nadal wypłaca dywidendę). Oprócz dywidendy, cena akcji nadal się zmienia. Straty i zyski związane z ceną akcji są niezależne od dywidendy. Dywidendy mogą być duże, małe lub nieistniejące.

Inwestorzy, szukający regularnych dochodów z inwestycji na giełdzie, zazwyczaj faworyzują akcje kupujące, Za które firmy płacą wysokie dywidendy. Chociaż istnieją różne klasy udziałów (spółka może emitować akcje więcej niż jeden raz), posiadanie akcji zwykle daje prawo głosu równe liczbie posiadanych przez inwestora akcji. Akcjonariusze jako całość, w oparciu o indywidualne głosy, wybierają zarząd i mogą głosować nad ważnymi decyzjami podejmowanymi przez firmę.

Kupujący lub sprzedający mogą być bardziej agresywni, podnosząc lub obniżając cenę

Kiedy kursy akcji spadają, sprzedający są bardziej agresywni, ponieważ są gotowi sprzedać je po niższej cenie. Kupujący są natomiast chętni do zakupu po niższych cenach. Cena będzie nadal spadać, dopóki nie osiągnie punktu, w którym kupujący wkroczy i stanie się bardziej agresywny i chętny do zakupu po wyższych cenach, co spowoduje wzrost ceny.

kursy akcji

Inwestorzy nie działają w ten sam sposób, co prowadzi do sprzedaży akcji w różnym czasie. Jeden inwestor może posiadać akcje, których cena znacznie wzrosła i je sprzedać, inny mógł kupić akcje za wyższą cenę niż obecnie sprzedane, co stawia go na przegranej pozycji. Może on wówczas sprzedać wszystko, aby jego straty nie rosły. Inwestorzy i handlowcy mogą również sprzedawać akcje, ponieważ wierzą, że te szybko spadną, co przewidują, opierając się na badaniach rynku.

Wiele firm, na głównych giełdach, takich jak, na przykład, NYSE lub NASDAQ, ma wydawane miliony akcji. Oznacza to, że potencjalnie tysiące inwestujących w akcje, może zdecydować się na zakup lub sprzedaż ich w danym dniu. Akcje o dużym dziennym wolumenie są bardzo atrakcyjne dla inwestorów, ponieważ ich duży wolumen oznacza, że ​​mogą z łatwością kupić lub sprzedać swoje akcje, kiedy tylko zechcą.

Gdy wielkość wolumenu jest niewystarczająca, lub nikt aktywnie nie inwestuje w akcje, nadal można sprzedać niewielką liczbę akcji, ponieważ giełdy upoważniają niektórych przedsiębiorców (firmy) do dostarczania wolumenu. Handlowcy ci są powszechnie określani jako animatorzy rynku i działają jako kupujący i sprzedający „ostatniej instancji”, gdy nie ma chętnych do kupna ani sprzedaży. Nie muszą jednak powstrzymywać wzrostu akcji od spadku – dlatego większość inwestorów wciąż decyduje się na handel akcjami o dużym wolumenie, dzięki czemu nie muszą polegać oni na animatorach rynku, którzy obecnie są w większości elektroniczni i zautomatyzowani.

kup sprzedaj

Podsumowując, akcje wydawane są przez firmy w celu pozyskania jak największej gotówki (dzięki nowym akcjonariuszom), a akcje w następnej kolejności kontynuują swoją wymianę na giełdzie. Całkowite ceny akcji wzrastają w dłuższym okresie czasu, co sprawia, że ​​posiadanie akcji jest dla kupujących bardzo atrakcyjne. Istnieją również dodatkowe, atrakcyjne korzyści, takie jak dywidendy (dodatkowe dochody), przyszłe zyski i prawo głosu w firmie, której akcje zakupiono.

Ceny akcji również spadają, dlatego inwestorzy zazwyczaj decydują się inwestować w szeroką gamę akcji, ryzykując jedynie niewielki procent swojego kapitału na każdej z nich. Akcje mogą być kupowane lub sprzedawane w dowolnym, wybranym przez nich momencie, przy założeniu, że istnieje wystarczająca wielkość wolumenu do zakończenia transakcji, co oznacza, że ​​inwestorzy mogą unikać strat i czerpać zyski, kiedy tylko chcą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here