Łatwe do dostania kredyty dla rolników z prowizją nawet 0% i gwarancją

Łatwe do dostania kredyty dla rolników z prowizją nawet 0% i gwarancją

Szukając dobrego kredytu dla rolnika, z pewnością nie raz natrafisz na ten z gwarancją COSME. Czy wiesz, dlaczego tak wielu rolników decyduje się na jego zaciągnięcie? Sprawdź, czy rzeczywiście tak łatwo go dostać i na jakie warunki możesz liczyć!

Łatwe do dostania kredyty dla rolników z prowizją nawet 0% i gwarancją – kredyt COSME

Co daje Ci sama gwarancja COSME?

Czy wiesz, jak działają gwarancje bankowe? Najważniejszą instytucję stanowi tutaj gwarant, który udziela Ci zabezpieczenia do kredytu w sytuacji, gdy takiego nie posiadasz, a przez to masz mniejsze szanse na otrzymanie kredytu. Rola gwaranta jest prosta: zapewnia bank o tym, że w razie problemów ze spłatą Twojego kredytu, może liczyć na spłatę z jego strony, oczywiście do pewnej kwoty. Jeśli więc dojdzie do takiej sytuacji, bank nic nie straci. Gwarant z kolei będzie wymagać od Ciebie spłaty kwoty wyłożonej w ramach gwarancji, lecz na korzystnych warunkach. Jak widać, tutaj możesz jedynie zyskać – w końcu otrzymasz dodatkowe środki, które pozwolą Ci na rozwój działalności i zwiększenie obrotów.

Czy uzyskanie kredytu z gwarancją jest prostsze niż bez niej?

Gwarancja COSME oczywiście jest dla Ciebie ogromną szansą. Posiadając ją, od razu stajesz się bardziej wiarygodny w oczach banku – nawet jeśli wcześniej nie spełniałeś kryteriów wymaganych do otrzymania kredytu. W końcu bank nie może nic stracić, udzielając Ci wsparcia, o które wnioskujesz – jeśli nie spłacisz go w terminie, zrobi to gwarant, a późniejsze wyegzekwowanie tej kwoty od Ciebie spadnie na niego. I okazuje się, że sprawdza się to w praktyce. Z badań Związku Banku Polskich wynika jasno, że aż 20% polskich przedsiębiorców otrzymało kredyt tylko dzięki gwarancji COSME, choć wcześniej nie mieli na to większych szans.

Sama procedura starania się o kredyt z gwarancją COSME jest naprawdę prosta i wcale nie wymaga dopełnienia wielu formalności. Wniosek o nią składasz wraz z wnioskiem o kredyt w https://agrofundusz.pl/kredyt-z-gwarancja-cosme/

Ten rodzaj gwarancji jest udzielany na warunkach rynkowych, co w praktyce oznacza tyle, że nie dotyczą jej wymagania dotyczące pomocy publicznej i de minimis. Formalności jest zatem mniej, a szanse na rzeczywiste otrzymanie wsparcia są dość wysokie.

Gwarancja COSME w liczbach – na jaką pomoc możesz liczyć?

Choć budżet programu jest wyjątkowo wysoki, Ty możesz ubiegać się o maksymalnie wsparcie w kwocie 600 000 złotych i to pod warunkiem, że stanowi to 80% wartości zaplanowanej inwestycji i masz wkład własny w postaci pozostałych 20%. Czas, na jakie udzielana jest gwarancja zależy od rodzaju kredytu i wynosi 27 miesięcy dla obrotowego i aż 99 miesięcy dla inwestycyjnego.

Jeśli gwarant zostanie zmuszony do wypłacenia pieniędzy w ramach gwarancji, musisz liczyć się z koniecznością ich zwrotu wraz z 1-procentowymi odsetkami.