Po co kupować skrzynki na piwo?

0
1033
Po co kupować skrzynki na piwo

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się skrzynki na piwo. Są one wyprodukowane z HDPE, czyli w 100% przetwarzalnego materiału, który może zostać poddany procesowi recyklingu. Jest to niezwykle duża zaleta skrzynek plastikowych, ponieważ nie zagrażają one środowisku naturalnemu.

Zastosowanie skrzynek na piwo

Trzeba mieć na uwadze, że w czasie długiego transportu może dojść do uszkodzenia butelek piwa, dlatego trzeba je właściwie zabezpieczyć. Piwo jest niezwykle wartościowym towarem, dlatego należy zrobić wszystko, żeby przewóz odbył się w odpowiednich warunkach. Skrzynki na wodę mineralną również są wykonane z plastiku. Dawniej wykorzystywano głównie skrzynki drewniane, ale były one raczej ciężkie w konserwacji. Skrzynki plastikowe można bardzo szybko umyć, używając podstawowych środków czystości oraz wody. Skrzynki na wodę mineralną powinny być wyprodukowane z wytrzymałych materiałów. Chodzi o to, żeby można było z nich korzystać przez wiele lat, a nie jeden sezon. Skrzynki na piwo mają przegródki, dzięki czemu są zachowane odpowiednie odstępy między butelkami. Już dawno standardem w branży logistycznej stało się stosowanie pojemników z tworzyw sztucznych. Warto mieć na uwadze, że takie pojemniki charakteryzują się dużą odpornością na wodę oraz czynniki zewnętrzne, a do tego są zdecydowanie tańsze.

Transport butelek

Transport powinien odbywać się sprawnie, ponieważ pojemniki wykonane z polietylenu są niezwykle lekkie. Należy mieć na uwadze, że wybór jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć skrzynki dopasowane do swoich preferencji. Skrzynki na piwo dostępne są w różnych rozmiarach, ponieważ mogą być przystosowane do butelek 0,5 – litrowych, a także 1 – litrowych. Największe zalety skrzynek plastikowych to przede wszystkim duża wytrzymałość oraz funkcjonalność. Zajmują stosunkowo niewiele miejsca, dlatego można je łatwo przechowywać na magazynie. Skrzynki ułatwiają przenoszenie i zapewniają bezpieczny transport. Oprócz tego umożliwiają szybsze wykładanie butelek w sklepie. Do czyszczenia skrzynek można wykorzystać przemysłową myjkę ciśnieniową. Najważniejsze, żeby takie pojemniki były wytrzymałe, ponieważ są przeważnie poddawane bardzo intensywnej eksploatacji i znoszą duże obciążenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here