Akcje giełdowe

0
1598
akcje giełdowe

Chcąc kupić akcje giełdowe trzeba wiedzieć jak się w tym świecie poruszać. Jeśli znamy się na tym to możemy ryzykować, bo wiemy, że można na tym zarobić. Jeśli się nie znamy to patrzymy na te wszystkie indeksy giełdowe i wybieramy taką spółkę, która będzie teraz zyskiwała dużo pieniędzy na wzrostach. Czy to dobre rozwiązanie? Wszystko będzie zależne od tego, co to za firma. Jeśli coś wzrasta dzisiaj to może się okazać, że zacznie spadać jutro.

Zauważmy jak to wyglądało z najpopularniejszym portalem społecznościowym, który wchodząc na giełdę miał bardzo, ale to bardzo zawyżone ceny akcji. Te osoby, które zainwestowały w to pieniądze są dzisiaj stratę. Czy uda im się odzyskać pieniądze? Wszystko jest możliwe, ale na to trzeba czekać bardzo dużo czasu. Niektóre osoby w ten sposób potraciły bardzo dużo pieniędzy. Najlepszym rozwiązaniem jest poczekać kilka dni na to aż dana spółka wejdzie na giełdę i wtedy zaczną się normować kursy akcji. Po trzech dniach wiemy jak to wygląda i czy nam się to opłaca.

Niektóre akcje potrafią stracić dziesiątka procent w jeden dzień. Tak to niestety wygląda i wiele osób za to zapłaciło. Giełda działa tak, że jedni zarabiają, a inni na tym tracą. Trzeba sobie to uświadomić, że można zarabiać przez cały rok, a na koniec roku przyjdzie hossa i za wszystko przyjdzie nam zapłacić. Stracimy wszystko, co mamy i jeszcze będziemy mieć długi. To, dlatego trzeba wiedzieć ile ryzykować pieniędzy żeby zyskać, albo żeby mało stracić. Tak robią te osoby, które całymi dniami obserwują akcje giełdowe i starają się jak najwięcej na tym zyskać.

Nauka jest tutaj bardzo, ale to bardzo potrzebna, bo nie wszystkiego dowiemy się z poradników. Teraz przyszła pora na sprawdzenie tego, co wiemy w świecie giełdowym. Dowiemy się, że nasza wiedza jest jeszcze do uzupełnienia i o wielu sprawach nie zdawaliśmy sobie sprawy. Tak wygląda to u wielu osób, które dopiero zaczynają przygodę z giełdą.

akcje kupujemy

Kupujemy akcje spółki

Mamy do wyboru wszystkie giełdy z całego świata. Sami decydujemy czy ma to być firma Polska czy może zagraniczna. My chcemy zyskać dużo pieniędzy, dlatego wybieramy taki rynek, który jest stabilny, bo tylko wtedy można będzie na tym jeszcze więcej zarobić. Jeśli sytuacja gospodarcza jakiegoś kraju nie jest zbyt dobra to może się tak zdarzyć, że jutrom państwo zgłosi się o pomoc finansową, a wszystkie indeksy giełdowe zaczną mocno spadać.

Wtedy trzeba będzie uważać, co się robi, bo można stracić bardzo dużo pieniędzy, a na pewno tego nikt nie chce. Nie nastawiajmy się na spektakularne wzrosty rzędu dziesiątków procent tylko cieszmy się, jeśli na koniec okresu rozliczeniowego będzie to więcej procent niż ze zwykłej lokaty bankowej. Wtedy możemy powiedzieć, że nam się to opłacało i że na pewno na tym zyskamy. Nie jest tajemnicą, że zysk z pięciu tysięcy będzie bardzo mały, ale jeśli ktoś inwestuje milion to kilka procent to już jest coś. Do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i myśleć i jeszcze raz myśleć. Wtedy będą z tego same pozytywne efekty.

Jak kupować akcje?

Najłatwiej będzie nam się logować do specjalnych serwisów, które nam to umożliwiają. Zapłacimy prowizje od tego, co zarobimy, ale mamy wszystko cały czas przed oczami i często możemy liczyć również na pomoc kogoś, kto się na tym zna, a taki serwis prowadzi. Wiele osób właśnie w ten sposób zaczyna i my również możemy. To nam się bardzo opłaci i na pewno na tym nam zależy.

Chcemy żeby można było zarabiać, dlatego kupujemy akcje spółek, które nas interesują. Jeśli wiemy, że coś niedługo się wydarzy na rynku, bo pracujemy w jakieś firmie, która jest powiązana z giełdą to albo kupujemy albo sprzedajemy takie akcje. Chcemy na tym dużo zyskać i to jest w zasięgu naszej ręki. Czasami trzeba się tylko przemóc i trzeba zaryzykować. Nie jest to łatwe, ale jeśli nie ryzykujemy to niestety nic na giełdzie nie uda nam się zarobić.

kupujemy akcje

Giełda w Polsce

Polska giełda nie ma aż tak dużego znaczenia dla rynku światowej jak ta w USA czy Japonii. Działamy, bo działamy, ale jeśli ktoś chce zacząć zarabiać na giełdzie to może zacząć właśnie od naszego kraju. Wiemy coś o firmach, w które inwestujemy, a to już bardzo dużo.

Można bez ryzyka inwestować akcje firm państwowych, bo one tylko rosną. Ile na tym można będzie zarobić? Wszystko będzie zależne od tego ile zamierzamy w to wszystko zainwestować. Wszystko trzeba sobie przemyśleć, przeprowadzić analizę sprawdzić jak w ogóle taka giełda wygląda i co się tam dzieje. W ten sposób zbieramy bardzo dużo cennego dla nas doświadczenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here