Chusty do noszenia dzieci

0
1566

Rodzicielstwo, macierzyństwo, ojcostwo, to nie łatwa rzecz, tego nie nauczy żadna szkoła, nie ma wzoru aby robić to dobrze, czy źle. Ważne jest jednak, aby budować z dzieckiem jak najgłębszą więź, aby czuło nasze ciepło, bicie naszego serca, bowiem udowodniono, że pomaga to w walce ze stresem oraz obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Ciekawość dziecka rośnie wraz z nim i bardzo ważne jest, aby ją zaspokajać, pokazywać dziecku świat nie tylko z poziomu widzenia jego oczu, ale i z naszej perspektywy. Dzieci poznają świat głównie przez dotyk, lubią brać rzeczy w rączki, czy do buzi, próbować i smakować wszystkiego, co je otacza. Nie łatwo je czasem dogonić, nie raz trzeba mieć oczy dookoła głowy.

Mocne tkane chusty do noszenia dziecka

Świat może stwarzać dla takiego malucha wiele niebezpieczeństw, więc warto mieć je zawsze na oku. Świetnym rozwiązaniem wydaje się być chusta do noszenia dziecka, pozwala ona nam nosić swoją pociechę przy sobie, a maluchowi – w bezpieczny sposób poznawać świat z innej perspektywy. Chustę można wiązać na wiele sposobów, z przodu, z tyłu, z boku, na ramieniu.

Najlepsze wydają się być chusty kołowe, dzięki obręczy umieszczonej tuż pod ramieniem w bezpieczny i stabilny sposób możemy umocować dziecko w chuście, zarówno z przodu, jak i na plecach, jednak chusty tkane sprawdzają się równie dobrze. Chusty robione są z czystej bawełny lub z bawełny z domieszkami wełny, lnu, kaszmiru, czy jedwabiu.

Jaką chustę do noszenia dzieci wybrać?

Bardzo polecane są chusty o splocie skośno-krzyżowym, są dwustronne i  niezwykle elastyczne i rozciągliwe po skosach, jednak utrzymują swoją długość, nawet podczas intensywnego użytkowania. Ułatwia dopasowanie się chusty do ciała dziecka i przeciwdziała zbyt mocnemu jej związaniu, daje swobodę ruchu, pomaga w równomiernej pracy chusty.

Co do materiału polecamy 100% bawełnę, gdyż domieszki mogą ograniczać elastyczność chusty, lub też sprawiać, że ta jest mniej przyjemna w dotyku, czy zwyczajnie śliska, jednak jeśli mowa o dzieciach starszych, a co za tym idzie cięższych, poleca się domieszki wełny lub lnu, podnoszące wytrzymałość chusty na ciężar.

Najlepsze chusty do noszenia dzieci

Istnieją również inne sploty chust. Sploty diamentowe, tworzące na powierzchni tkaniny piękny, romboidalny wzór, są nie tylko eleganckie, ale i wygodne oraz wytrzymałe, zachowujące wszystkie walory splotu. Z kolei splot żakardowy, o niezwykłej wytrzymałości dzięki której materiał jest w stanie „podnieść słonia” pozwala na otrzymanie różnorakich, fantazyjnie pięknych, skomplikowanych i różnobarwnych wzorów o przeróżnych motywach kulturowych, bajkowych, przyrodniczych, morskich, czy religijnych. Nie tylko cieszą one oko, ale są niezwykle przyjemne w dotyku i bardzo nośne.

Chusty występują w rozmiarach od XS do XL, gdzie rozmiar oznacza długość chusty, wahającą się od ponad 3m do ponad 5m. Dłuższe chusty są wygodniejsze do wiązania, jednak w przypadku osób wyjątkowo szczupłych „więcej” wcale nie znaczy „lepiej”, gdyż zbyt długa chusta może okazać się po prostu kłopotliwa przy wiązaniu nadmiaru materiału.

Ceny chust wahają się w granicach od 140zł do 340zł, jednak pamiętajmy, na naszych najdroższych nie warto oszczędzać, podobnie jak na jakości materiału oraz wykonania. Warto zainwestować raz i cieszyć się z zakupionej chusty i jej wytrzymałości długimi latami.

Praktyczne chusty do dzieci

Chusty do noszenia dzieci to rozwiązanie o wiele lepsze od szelek czy nosidełek, zarówno pod kątem naszej wygody, jak i wygody dziecka, miękki materiał otulający malucha tuż przy nas to bezpieczeństwo, wygoda i bliskość. Dajmy naszym dzieciom jak najwięcej naszej miłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here