Inwestowanie w siebie

0
1484
inwestowanie w siebie

Rozwój osobisty oraz poszerzanie swoich kwalifikacji zawodowych to bardzo ważne elementy w naszym życiu. Należy jednak wiedzieć, w jaki sposób się rozwijać, w co zainwestować, aby faktycznie przyniosło nam to oczekiwany zysk. Pamiętajmy jednak o tym, że zysk, nie zawsze musi oznaczać jakąkolwiek formę pieniędzy. Warto zastanowić się, czy czasem zysk nie powinien być dla nas wartością niematerialną. Inwestowanie w siebie, zwykle ma taki właśnie cel.

Przede wszystkim – jasno określ swoje predyspozycje

Podstawą, jeśli chodzi o szeroko rozumiane inwestowanie w siebie, jest to, aby przynosiło nam ono pożądany rozwój. Nie osiągniemy tego jednak, jeśli nie będziemy wiedzieli, w czym tak naprawdę jesteśmy najlepsi. Nie ma najmniejszego sensu rozwijać w sobie zainteresowań, które kompletnie nie współgrają z naszymi predyspozycjami. Dla przykładu: jeśli nie czujemy się dobrze w żadnych sportach, jeśli nie sprawia nam radości pływanie, czy bieganie, nie powinniśmy w ogóle rozważać tego, aby zostać profesjonalistami w tych dziedzinach.

Podstawą, jeśli chodzi o odpowiednie zaplanowanie własnego rozwoju, jest jasne określenie tego, co faktycznie sprawia nam przyjemność i w czym tak naprawdę jesteśmy najlepsi. Zadaniem każdego inwestowania w siebie, jest rozwijanie naszych indywidualnych predyspozycji, które w przyszłości mają pozwolić nam osiągnąć sukces w wybranej przez nas dziedzinie.

Jakie są formy rozwoju osobistego?

Skoro wiemy już, na czym powinniśmy się skupić, jeśli chodzi o inwestowanie w siebie, pora zastanowić się, jakie mamy obecnie dostępne formy, które pozwalają nam inwestować w siebie. Obecnie na rynku jest bardzo wiele form inwestowania w siebie, stąd też niemalże każdy znajdzie dla siebie taką formę, która rzeczywiście będzie mu najbardziej odpowiadała. Warto jest jednak wiedzieć, jakie są te najbardziej popularne formy i która z nich przynosi największe korzyści.

uwierz w siebie

Przede wszystkim należy zacząć od różnego rodzaju kursów, które pozwalają nam na pogłębianie naszych kwalifikacji. Jeśli zatem specjalizujemy się w szeroko rozumianym marketingu, dobrze jest poszukać szkoleń, które pozwolą nam prowadzić tego rodzaju działania w sposób znacznie bardziej efektowny i przynoszący nam więcej korzyści. Uczenie się nowych rzeczy, związanych nierzadko z naszą branżą, jest zawsze dobrą formą rozwoju osobistego.

Szukanie kursów, które pozwolą nam na pogłębianie naszych kwalifikacji w tym zakresie to pierwszy krok do znalezienia być może lepszej pracy, lub też – rozwinięcia własnego biznesu. Niezależnie od tego, jaki cel będzie nam przyświecał, szkolenia poszerzające naszą wiedzę z konkretnego zakresu, zawsze będą dobrą formą inwestowania w siebie.

Jak cię widzą, tak cię piszą, czyli wygląd

Dla wielu osób ten aspekt związany z inwestycją w siebie może się okazać nieco nieuzasadniony, jednak odpowiedni wygląd także może w pewien sposób utorować nam drogę do sukcesu. Dobrze dobrane ubrania, odpowiednia fryzura czy adekwatny do sytuacji makijaż w przypadku kobiet – to czynniki, które mogą definiować np. to, czy dostaniemy odpowiednią posadę.

Co więcej – jeśli chcemy być traktowani poważnie jako kontrahenci przy dużych projektach związanych z naszą działalnością, musimy zadbać o nasz wygląd. Zakup odpowiednich ubrań, wizyta u fryzjera czy też u kosmetyczki, to także bardzo popularne formy inwestowania w siebie. I chociaż nie przynoszą nam one realnych, materialnych korzyści i mogą się pozornie wydawać stratą czasu i pieniędzy, w dalszej perspektywie, mogą nam one dać np. bardzo intratny kontrakt.

ja

Dieta i odpowiednia figura

Ostatnią z form związanych z inwestowaniem w siebie, jest zadbanie o nasz wygląd fizyczny. Dobrze jest dbać o zdrowie, ponieważ jest ono bezcenne – jeśli będziemy zmagać się z różnego rodzaju chorobami, nie osiągniemy żadnego zawodowego sukcesu, ponieważ wiecznie będziemy zmagali się z chorobą. Zdrowa dieta, odpowiedni tryb życia, a także regularna aktywność fizyczna – to czynniki, które mogą się przyczynić do tego, że rzeczywiście nie będziemy mieli żadnych problemów zdrowotnych.

Jak zatem widać, form inwestowania w siebie jest bardzo dużo. Mamy zatem spory wybór, jeśli chodzi o dopasowanie tych, które najbardziej będą się nam opłacały. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak łączenie ich ze sobą. Wówczas efekt może być naprawdę oszałamiający, a nasze sukcesy spektakularne. Ważne jest przede wszystkim to, abyśmy się dobrze czuli w tym, co faktycznie chcemy robić, aby nasza praca zawodowa sprawiała nam jak najwięcej przyjemności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here