Inwestowanie w surowce

0
1455
surowce

Ludzie mają bardzo różne marzenia. Jedni najbardziej na świecie pragną tego, by zachować zdrowie na długie lata swojego życia. Dla innych największym marzeniem jest posiadanie szczęśliwej rodziny i spędzanie z nią jak największej ilości czasu. Jeszcze inni chcą podróżować po świecie, poznawać nowe kultury, nowych ludzi. Chcą przekraczać swoje własne granice, rozwijać siebie, stawiać sobie coraz wyższą poprzeczkę.

Jeśliby jednak poprosić ludzi o to, aby wypisali wszystkie marzenia, jakie mają, to z dużym prawdopodobieństwem, jednym z często pojawiających się marzeń byłoby posiadanie dużej ilości pieniędzy. Oczywiście dla każdego określenie to oznacza coś zupełnie innego. Dla jednej osoby duże pieniądze mogą oznaczać takie kwoty, które pozwalają na spełnienie codziennych potrzeb i odłożenie każdego miesiąca niewielkiej sumy na konto oszczędnościowe, aby mieć na tak zwaną czarną godzinę.

Dla kogoś innego duże pieniądze to takie, które umożliwiają mu spełnianie każdej zachcianki. To swoboda kupienia każdej rzeczy, na jaką tylko przyjdzie ochota, bez względu na to, ile kosztuje. Choć popularne przysłowie mówi, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak trudno zaprzeczyć, że są w życiu bardzo potrzebne. Dlatego nie ma nic złego w tym, aby je zarabiać, oszczędzać i pomnażać. A można to robić na wiele różnych sposobów.

Najpopularniejszą formą zarabiania pieniędzy jest oczywiście praca na etacie

dobra inwestycja

Chociaż nie jest tajemnicą, że forma ta pozwala na zarobienie stosunkowo niewielkich kwot każdego miesiąca. Jest to jednak wystarczająca suma, aby zapewnić sobie utrzymanie, a niewielką nadwyżkę odłożyć lub zainwestować. Specjaliści od doradztwa finansowego zachęcają do tego, by nie rezygnować z oszczędzania oraz inwestowania tylko dlatego, że posiada się mały kapitał. W ciągu kilkunastu miesięcy systematycznego odkładania nadwyżki finansowej można uzbierać całkiem wysoką sumę. A to już daje znacznie lepsze możliwości inwestowania i lepsze perspektywy, jeśli chodzi o możliwe zyski.

Metod na zainwestowanie pieniędzy jest bardzo wiele

Osoby o bardzo niskim poziomie ryzyka albo początkujące w tej dziedzinie, decydują się na otwarcie lokaty lub wykupienie obligacji skarbu państwa. Sposoby te uchodzą za bardzo bezpieczne i gwarantują osiągnięcie określonego zysku w określonym czasie. Zazwyczaj jednak nie można liczyć na więcej niż kilka procent w skali roku. Czy to dużo, czy mało? Tak naprawdę każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie. Dla jednych będzie to wystarczająca kwota. Inni jednak będą szukać innych sposobów.

Szansą na nieco większe zyski są jednostki funduszy inwestycyjnych. Aby je kupić, wcale nie trzeba się znać na inwestowaniu na giełdzie. W dodatku zakupu jednostek można dokonać z panelu własnego banku. Coraz więcej banków daje taką możliwość swoim klientom. Można dokupować jednostki każdego miesiąca. Jedyne co trzeba zrobić to wybrać po prostu taki fundusz inwestycyjny, który zarządza powierzonym mu kapitałem w sposób, który najbardziej odpowiada inwestorowi.

Fundusze można podzielić na takie, które stosują bardziej ryzykowne strategie inwestycyjne oraz te, które stosują raczej bezpieczne strategie. Wraz ze wzrostem ryzyka rośnie także wysokość potencjalnego zysku. Jednak zawsze jest ryzyko, że można utracić część kapitału. Dlatego nigdy nie powinno się inwestować w ryzykowne aktywa całych posiadanych oszczędności.

inwestowanie w surowce

Za stosunkowo bezpieczną formę inwestowania pieniędzy uchodzi inwestowanie w surowce. W ostatnich latach sposób ten zyskuje coraz większą popularność. Istnieje co najmniej kilka metod, które można zastosować, inwestując w surowce. Najprostszą jest po prostu fizyczny zakup. Dotyczy to najczęściej inwestycji w metale szlachetne, takie jak złoto czy srebro. Dla większości osób nie jest żadnym problemem odłożenie takiej kwoty pieniędzy, która pozwoli na zakup przynajmniej jednej małej sztabki lub monety wykonanej ze złota.

Są one niewielkich rozmiarów, łatwo je przechowywać. A co najważniejsze ich rosnąca wartość jest niemal pewna. Nic więc dziwnego, że sporo osób traktuje to jako dobry sposób na inwestycje dla swoich dzieci. Kiedy rodzi im się dziecko, dokonują zakupu sztabki złota. Może się to okazać całkiem solidnym zabezpieczeniem przyszłości dziecka, jeśli w ciągu jego dzieciństwa, rodzic zakupi takich sztabek kilka.

Oczywiście surowce to nie tylko metale szlachetne. To również różnego rodzaju surowce energetyczne, czy zboża. A w te najlepiej inwestować poprzez akcje spółek surowcowych lub fundusze. Nikt przecież nie będzie kupował przyczepy zboża, by trzymać je w piwnicy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here