Inwestowanie w wino

0
1528
inwestowanie w wino

Ludzie często żyją z dnia na dzień, w ogóle nie myśląc o przyszłości. A to duży błąd, bo nigdy nie wiadomo co nas w życiu czeka i jak potoczą się nasze losy. Jedną z najważniejszych kwestii, o jakich trzeba pomyśleć jest zabezpieczenie przyszłości pod względem finansowym.

Trzeba pomyśleć nie tylko o swojej przyszłości, ale też o przyszłości swoich bliskich, współmałżonka, dzieci czy wnuków. Dlatego zawczasu warto porozglądać się za jakąś ciekawą inwestycją, w którą warto ulokować swoje pieniądze. Dzięki dobrej inwestycji można w przyszłości żyć na takim poziomie, jaki się nam tylko zamarzy i mieć spokojny sen przez całe życie.

Różne rodzaje inwestycji

Każdy, kto chce w jakiś sposób zainwestować odłożone pieniądze na przyszłość, do wyboru ma kilkanaście różnych propozycji. Do najbardziej popularnych inwestycji, w które na pewno warto zainwestować należy złoto, kamienie szlachetne, nieruchomości, dzieła sztuki, markową odzież i dodatki, samochody. W ostatnim czasie bardzo dochodowe stało się także inwestowanie w wino.

To bardzo nowoczesna forma inwestowania pieniędzy, ale z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularna. Tego typu inwestycja w alkohol ma tylu zwolenników, ponieważ nie jest ona tak ryzykowna, jak w przypadku innych inwestycji. Wino ma dosyć ustabilizowaną pozycję na rynku i rzadko kiedy jego ceny drastycznie spadają. Jest to więc stosunkowo bezpieczna forma inwestycji i to jest jej największą zaletą. Poza tym aby zainwestować w wino dobrej jakości nie trzeba mieć zasobnego portfela, tak jak to jest w przypadku inwestowania w samochody czy kamienie szlachetne.

W jakie wino warto zainwestować?

butelka wina

Aby zacząć inwestować w wino, trzeba dobrze poznać ten rynek. Nie każda butelka wina jest warta tego, by w nią zainwestować. Inwestuje się w wina rzadkie i mało spotykane, takie, które mają kilkadziesiąt lat. Tego typu wina są prawdziwymi rarytasami dla koneserów, dlatego ich wartość z każdym ich następnym rokiem rośnie. Największą popularnością w tym temacie cieszą się najlepsze wina kalifornijskie, a także wina burgundzkie. Również i wina musujące, nie pozostają w tyle.

Dla kolekcjonera liczy się rocznik wina, jego niespotykany i wyjątkowy smak, a także butelka. Każdy kolekcjoner chce się swoją kolekcją win pochwalić, dlatego buduje w swoim domu odpowiednie pomieszczenie do przechowywania takich trunków. Wino musi być przechowywanie w odpowiedniej temperaturze, w pomieszczeniu chłodnym i zacienionym, tylko wtedy zachowa swój wyjątkowy smak i wartość.

Kolekcjonerzy kolekcjonują wino z kilku różnych powodów. Przede wszystkim ze względów finansowych, bo inwestycja w wino jest bardzo opłacalna i po latach można na niej sporo zarobić. Jednak kolekcjonerzy czują też ogromne podniecenie przy zakupie każdej kolejnej butelki najlepszej jakości wina i czują dumę, mogąc się swoją kolekcją pochwalić.
Inwestycja w wino i w inne alkohole szlachetne jest inwestycją długoterminową. Jest to inwestycja dla osób cierpliwych, dla których problemem nie jest długoletnie czekanie na zyski.

Aby inwestycja w wino była opłacalna, trzeba poczekać minimum 3 lata. Jednak im dłużej się czeka, tym większy zysk można na tym osiągnąć. Każdy, kto chce zainwestować właśnie w tego rodzaju trunki, musi mieć co najmniej 20 tys. wolnych środków finansowych. Wino z wiekiem nabywa wyjątkowego smaku, a to wpływa na jego rzadkość i cenę rynkową.

beczki wina

Warto śledzić doniesienia rynkowe w tej kwestii, bo chociaż tego rodzaju inwestycje są wciąż świeże i mało popularne, to można na nich sporo zarobić a przy tym się dobrze bawić. Wielu inwestorów, którzy inwestują w wina, nigdy ich nie otwiera. Są one dla nich okazami, które się podziwia i których wartość rośnie z wiekiem.

Aby zaopatrzyć się w wino dobrej jakości do swojej kolekcji, można nabyć wino na rynku pierwotnym, gdzie jest ono dopiero rozlewane z beczek. Można też się udać na specjalne giełdy win, które co roku odbywają się w Chicago, Londynie, Singapurze czy w innych dużych miastach. Rynek win jest umiarkowany i dosyć spokojny, warto w niego zainwestować.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here