Jak być bardziej produktywnym?

0
1255
produktywność

Nie raz pewnie zdarzyło wam się po obudzenia się minęło kilka godzin zanim zeszliście się z łóżka. Każdy w swoim życiu czasami ma wielkiego lenia. Od czasu do czasu powinniśmy sobie na to pozwolić, ponieważ relaks jest również bardzo ważny, ale co w momencie, gdy przydarza się on zbyt często? Jak być bardziej produktywnym?Pomożemy Ci!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-byc-bardziej-produktywnym/

Lista ułatwi sprawę

Bardzo dobrze jest rozplanować sobie cały dzień, a do tego idealna będzie lista zadań.  Rozpisanie sobie wszystkich obowiązków czy po prostu czynności, które musisz zrobić w jakiś konkrety dzień to wręcz klucz do sukcesu. Wtedy, kiedy wstajesz rano zaczynasz mieć więcej siły, bo wiesz co po kolei masz robić. Oczywiście nie możesz wszystkiego zrobić naraz, musisz tylko odpowiednio sobie wszystko rozplanować. Oczywiście nie robisz wszystkiego na raz. 

Pod koniec dnia, możesz być z siebie dumny. Wykonaj listę na następny dzień, tak aby rano od nowa być gotowym do działania.

Nagrody to najlepsza motywacja

Tak samo jak podczas tresury swojego pupila, nagradzasz go za dobrze wykonaną czynność, tak samo nagradzaj siebie za dobrze wykonaną pracę. Dzięki temu będziecie bardziej zmotywowani do działania co przeniesie się na wasze możliwości.

W przypadku kiedy chodzimy do pracy, taką motywacją są pieniądze. W nagrodę za dobrze wykonaną pracę oraz produktywność możesz co miesiąc odkładać sobie 200 zł i przeznaczcie je na co tylko chcecie.

Sen jest kluczem do prawidłowego zaczęcia dnia

Każdemu zdarzyło się z pewnością zdarzyło się zerwać całą nockę, a później odsypiało do południa. Nie jest to nic złego, jednak lepiej jest unikać takich sytuacji. Powinniśmy wstawać w ciągu tygodnia, kiedy pracujemy rano, ale również starać się robić to nawet w weekendy. Na początku może być to dla nas bardzo trudne jednak z czasem przyzwyczaicie się do tego, a nawet staje się to dla nas nawykiem.

Zobacz też: http://wafryce.pl/jak-pokonac-nude-podczas-podrozy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here