Jak pakować towar do transportu?

0
1445
pakowanie do transportu, kontenery

Trzeba się znać na tym jak pakować towar żeby nie popełnić błędu. Błąd oznacza dla nas straty, a tym bardziej, jeśli nie mamy ubezpieczenia. Wtedy, jeśli dojdzie do uszkodzenia pokrywamy naprawę z własnej kieszeni, dlatego tak ważne jest pakowanie do transportu. Nie opłaca się nam to za bardzo, dlatego trzeba będzie w porę to wszystko zrobić tak jak należy, a wtedy wszyscy będziemy zadowoleni.

Opakowanie zwykłej paczki to jeszcze nie problem aczkolwiek i tutaj wiele osób ma problemy. Opakowania tekturowe można kupować i wtedy dobrze zabezpieczamy zawartość, która znajduje się w środku. W ten sposób szanse na to, że całość dojedzie na miejsce są większe. Sytuacja ma się nieco gorzej, jeśli mamy zapakować cały kontener, bo wysyłamy coś do kraju gdzie transport morski jest najtańszy. Nawet krótka droga to problem, dlatego trzeba będzie wiedzieć, w jaki sposób całość zabezpieczyć. W ten sposób uzyskamy pewność, że to, co pakujemy dojedzie w całości. Im to coś jest bardziej kruche i narażone na zniszczenie tym bardziej trzeba się skupić na pakowaniu.

Jak to można zrobić?

Wszystko będzie zależne od tego, co to jest. Zakładamy, że towar jest w swoich opakowań, ale to nie wystarczy do zabezpieczenia go przed transportem. Wtedy te mniejsze opakowania powinniśmy włożyć w te większe. Im bardziej zależy nam na dojechaniu towaru w całości tym więcej uwagi poświęcamy firmie zajmującą się produkcją takich opakowań. Z takimi opakowaniami jest tak, że nie wszystko da się kupić gotowe.

Czasami albo raczej często trzeba to zamawiać. Trzeba jeszcze uwzględnić jedną rzecz. Jeśli mamy wysyłać towar poza granice to trzeba spełniać normy danego kraju. Wtedy trzeba wybrać specjalne ekspertowe opakowania. Do tego potrzebna jest nam firma z bardzo dużym doświadczeniem, bo wtedy wiemy, że oni znają się na tym, jakie opakowania do danego kraju mogą jechać. W ten sposób oszczędzamy bardzo dużo czasu i pieniędzy i właśnie, dlatego warto kontaktować się z firmą obeznaną w tym temacie. W ten sposób docieramy do oferty spełniającej nasze wymagania i oczekiwania.

Załadunek towaru na kontener

Wydawać by się mogło, że to prosta czynność, ale nie do końca można się z tym zgodzić. Jeśli mamy małe opakowania, które akurat pasują do wielkości kontenera to można to wszystko ładnie zapakować. Problem często polega na tym, że aż tak bardzo dużo szczęścia nie mamy i trzeba kombinować z pakowaniem. Przewozimy towar różnej wielkości, dlatego opakowania też są różne.  Jeśli źle coś zapakujemy to ten niepozorny ładunek nagle zacznie latać po całym kontenerze niszcząc pozostałe. Tam na statku nikt nie będzie tego sprawdzał i się tym zajmował. To wszystko jest zabezpieczone zaplombowane i nikt do środka nie zagląda. Dopiero klient otrzymujący towar przekona się czy całość dotarła w nienaruszonym stanie. Jeśli stało się coś złego to będą problemy i załatwianie wielu formalności.  Trzeba wszystko tak zapakować żeby takich sytuacji unikać. Firma, oferująca opakowania jest w stanie rozmieścić nam taki towar żeby całość dotarła do klienta w całości. Wiedzą jak i czym to zabezpieczyć i na pewno taka współpraca z firmą nam się będzie opłacała.

Przewożenie towaru w opakowaniach

Nawet, jeśli towar jest przewożony po polskich drogach to jego zabezpieczenie ma znaczenie. Nie wszystkie towary docierają do firm, które są przy autostradach gdzie mamy super dojazdy. Pozostałe drogi w Polsce pozostawiają jeszcze wiele do życzenia, dlatego trzeba będzie ładunek tak zabezpieczyć żeby na miejsce dotarł w całości. Jeśli są to palety z towarem to nawet małe uszkodzenie czy przesuniecie się towaru oznacza poważne problem. Klient tego nie przyjmie nawet, jeśli nie ma żadnego uszkodzenia na towarze. Takie są przepisy, dlatego w Polsce wiele towaru się marnuje, bo jedno uszkodzone opakowanie może oznaczać przeznaczenie jego zawartości do utylizacji. To są straty, dlatego lepiej wiedzieć, w jaki sposób wszystko przygotować żeby takich przygód nie było. W ten sposób można będzie jeszcze więcej na tym zyskać, a na pewno wysyłając towar klientowi na to liczymy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here