Najlepsze metody dezynfekcji w szpitalach – środki i metody odkażania

0
1586
ozonowanie pomieszczeń szpitali

Dbanie o odpowiednie warunki higieniczne w szpitalach, przychodniach i innych placówkach opieki zdrowotnej jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia nie tylko w czasach pandemii. Dezynfekcja tego typu miejsc to zabieg, który powinien odbywać się regularnie i musi spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Co ważne, często od szybkości i częstotliwości profesjonalnej dezynfekcji szpitala zależy bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów, ich bliskich oraz personelu medycznego.

Firma Kastelnik od lat świadczy usługi w zakresie kompletnej, szybkiej i wyjątkowo skutecznej dezynfekcji placówek medycznych – https://www.kastelnik.pl/ozonowanie-pomieszczen/. We współpracy z ośrodkami medycznymi kierujemy się zawsze doświadczeniem i wykorzystujemy najnowocześniejsze metody specjalistycznego sprzątania i odkażania w placówkach medycznych. Wśród metod, które najlepiej sprawdzą się podczas dezynfekcji szpitali, szczególnie polecamy cztery opisane w tekście poniżej.

Czyszczenie szpitala za pomocą środków chemicznych

Wykorzystanie specjalistycznej chemii odkażającej to jeden z najstarszych, ale wciąż praktykowany i skuteczny sposób walki z drobnoustrojami i zanieczyszczeniami w placówkach lecznicach. Stosowane przez naszą firmę sprzątającą środki czystości przeznaczone są do kompleksowej dezynfekcji szpitali i posiadają stosowne atesty i dopuszczenia. To wysokiej klasy chemia, która zapewnia szybkie i skuteczne odkażanie powierzchni.  Testowany skład i wysoka jakość używanych przez nas produktów wpływa na ich niezawodność w usuwaniu i dezynfekcji plam krwi oraz neutralizowaniu wszelkich bakterii i wirusów.

Odkażanie placówki medycznej przy użyciu nadtlenku wodoru

Nadtlenek wodoru to substancja świetnie radząca sobie z dezaktywowaniem drobnoustrojów. Stosuje się ją w profesjonalnych zamgławiaczach służących do wykonywania zabiegu fumigacji. Jest to nic innego jak proces rozpylania środka dezynfekującego na powierzchni zamkniętej. Najlepsze firmy w kraju, które  specjalizują się w sprzątaniu w placówkach medycznych, często stosują tą właśnie metodę. Używają jej zwłaszcza w miejscach takich jak przychodnie lekarskie, szpitale, ośrodki zdrowia. Wysokiej klasy zamgławiacze powietrza służą do dezynfekcji szpitala, umożliwiają one skuteczne odkażanie i zapewniają bezpieczeństwo zarówno dla technika, jak i dla użytkowników pomieszczeń, które poddane zostały dezynfekcji za pomocą tak zwanej suchej mgły.

Warto podkreślić, że sucha mgła, którą tworzy rozpylany w powietrzu nadtlenek wodoru, bez trudu dochodzi do wszystkich zakamarków i z pozoru nieosiągalnych miejsc. Trafia nawet do kanałów wentylacji nawiewowej, czyli miejsc niedostępnych do wyczyszczenia za pomocą tradycyjnych metod dezynfekcji. Co ważne dla specyfiki sprzątania w szpitalach, użycie zamgławiaczy najwyższej klasy w żaden sposób nie uszkadza sprzętu elektronicznego bardzo często znajdującego się w pokojach szpitalnych czy salach operacyjno-zabiegowych.

Dezynfekowanie pomieszczeń poprzez ozonowanie

Kolejnym  świetnie sprawdzającym się w szpitalach sprzętem do specjalistycznej dezynfekcji są generatory ozonu. Wiele firm propaguje metodę ozonowania jako wyjątkowo skuteczną formę walki z bakteriami i wirusami. Technicy ogólnopolskiej firmy Kastelnik, zajmującej się dezynfekcją, używają wysokiej klasy generatorów ozonu o mocy od 80 gram./h do 240 gram. /h. Ozon wytwarzany w generatorach ozon jest wyrzucany na zewnątrz z wielką mocą, implikując właściwości neutralizujące i odkażające do odkażanych pomieszczeń.

To jedna z najszybszych i najskuteczniejszych metod odkażania wszelkich pomieszczeń medycznych, w tym szpital i przychodni zdrowia. Często jest to metoda wspomagająca inne formy dezynfekcji specjalistycznej, która dodatkowo odświeża powietrze w czyszczonych lokalach i pozwala na eliminację wszystkich przykrych i trudnych do pozbycia się zapachów. Ozonowanie pomieszczeń szpitali to najbardziej ekologiczna i bezpieczna dla zdrowia metoda odkażania. Nie uczula, nie niszczy drogiego w zakupie wyposażenia placówek medycznych i działa na wirusy ekspresowo.

Dezynfekcja za pomocą lamp UV

Jednym z najnowszych i równie popularnym sposobem na walkę z wirusami w placówkach medycznych jest wykorzystanie do odkażania lampy bakteriobójczej UV-C. Są to nieduże urządzenie, które za pomocą światła ultrafioletowego o określonej długości fal niszczą wszelkie mikroorganizmy m.in. bakterie, wirusy, patogeny, grzyby.  Dezynfekcja lokali z wykorzystaniem światła ultrafioletowego jest skuteczną metodą walki z rozprzestrzenianie się patogenów i jest coraz częściej stosowaną metodą w wielu krajowych placówkach medycznych.

Powyżej opisane metody wykorzystywane przez specjalistyczne firmy sprzątające podczas dezynfekcji w placówkach medycznych należą do jednych z najbardziej popularnych. W tej branży liczy się nie tylko szybkość działania, ale również dbałość o najwyższą jakość, za którą stoi zdrowie pacjentów. Na rynku funkcjonuje wile firm, które cieszą się świetną renomą i doskonale zareagowały w 2020 roku oraz 2021 roku na wyzwania, jakie przyniosła ogólnoświatowa pandemia związana z koronawirusem. Jedną z takich firm jest Kastelnik, spółka świadcząca usługi specjalistycznego czyszczenia i dezynfekcji dla wielu różnych gałęzi polskiego przemysłu, instytucji publicznych oraz klientów detalicznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here