Niezawodne wyposażenie ze stali nierdzewnej

0
85
Niezawodne wyposażenie ze stali nierdzewnej

Wyposażenie w gastronomi odgrywa kluczową rolę. Wpływa to w dużej mierze, na osiągniecie sukcesu w danej branży. Warto zatem postawić na profesjonalny i niezawodny sprzęt oraz podstawowe wyposażenie. Szczególną rolę odgrywają tu stanowiska pracy dla całego zespołu kucharzy. Zarówno przygotowanie posiłków, jak i ich wydawanie wymaga odpowiednich blatów oraz mobilnych stołów. Muszą one być przede wszystkim bardzo stabilne i wykonane w odpowiednich materiałów.

Stoły gastronomiczne ze stali nierdzewnej

Szczególne znaczenie w lokalach gastronomicznych ogrywają stoły gastronomiczne. Powinny one być wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewnia to trwałość ich użytkowania. Wysokie temperatury genów oraz garnków stawianych na tego typu stołach nie wpływają na ich odkształcanie. Dodatkowym atutem jest ich możliwość przemieszczania w dowolne miejsce. Jest to możliwe poprzez zamontowane kółek z blokadami. Ustawienie ich wymaga zamknięcia blokad. Wówczas nie nastąpi ich samowolne przemieszczanie. Dostępne są o różnych wymiarach i parametrach, przyścienne oraz centralne. Zdają one egzamin zarówno w dużych kuchniach, jak i nieco mniejszych.

Praktyczne blaty ze stali nierdzewnej są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki gładkiej powierzchni stoły gastronomiczne nie pochłaniają zabrudzeń ani zapachów. Są nadzwyczajnie łatwe w utrzymaniu czystości. Przygotowanie posiłków wiąże się z obróbką tłustych mięs, specyficznych zapachów świeżych ryb, które pozostawiają po sobie trudno zmywalne plamy, nieprzyjemną woń oraz zabrudzenia. Tego typu sprzętom przy użyciu odpowiedniego środka chemicznego oraz wody łatwo przywrócić czystość i blask. Stoły gastronomiczne odgrywają znaczącą rolę w przestrzeganiu procedur HACCP. Poszczególne etapy produkcji i obróbki żywności odbywają się na tego typu powierzchniach. Są one gwarancją niezawodności.

Przeczytaj także: https://www.ttools.pl/jakie-bedzie-odpowiednie-wyposazenie-dla-gastronomii/

Funkcjonalne szafy przelotowe

Przechowywanie sprzętu kuchennego oraz produktów spożywczych może być niezwykle funkcjonalne za sprawą odpowiedniego wyposażenia dla lokali gastronomicznych. Szafy przelotowe ze stali nierdzewnej wykorzystywane są we wszystkich miejscach żywienia zbiorowego. Zgodnie z wytycznymi wszystkie czyste naczynia oraz sprzęty po wyjęciu ze zmywarek powinny być ułożone w szafach przelotowych ze stali nierdzewnej. To podstawowy i niezbędny mebel oddzielający strefy wydawania naczyń. Posiadają one drzwi skrzydłowe bądź suwane od strony zmywaka oraz pomieszczenia głównej kuchni. Z kolei perforowane półki pozwalają na cyrkulację powietrza oraz w utrzymaniu czystości. Skraplana para z umytych naczyń nie tworzy nalotów i osadów wilgoci wewnątrz. Szafy gastronomiczne przelotowe pomagają w utrzymaniu porządku, co przekłada się na wyższą efektywność pracy całego personelu kuchennego.

Szukasz nowoczesnych pieców do gastronomii? Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dostępną na gp-piece.pl. A jeśli potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń do wyposażenia pralni przemysłowych, nie zapomnij odwiedzić gp-pralnia.pl.

Przekonaj się o korzyściach bezpośrednich zakupów u producenta – GastroProdukt oferuje niezawodne wyposażenie gastronomii i kompleksową obsługę doradczą dla Twojego biznesu. Sprawdź nasze pojemniki termoizolacyjne na GastroProdukt.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here