W jakich postaciach można znaleźć środki agrochemiczne

0
1489
rolnictwo

Rolnicy na całym świecie od zawsze stosowali różne metody i sposoby walki z chorobami, insektami i chwastami prowadzącymi do zmniejszenia i uszkadzania plonów.

Większość z nich była prosta i tradycyjna, a wyniki nie były zadowalające do momentu rozpoczęcia stosowania chemicznych środków ochrony roślin. Środki agrochemiczne obejmują naturalne i syntetyczne substancje stosowane do zwalczania szkodników, takich jak owady, organizmy chorobotwórcze roślin i chwasty, a także wiele innych organizmów żywych, które zagrażają zaopatrzeniu w żywność, zdrowiu lub prawidłowemu wzrostowi plonów. Środki ochrony roślin to określenie dla wszystkich insektycydów, herbicydów, fungicydów, rodentycydów, środków do konserwacji drewna, chemii ogrodniczej i środków dezynfekujących do użytku domowego, które mogą być użyte do zabicia niektórych szkodników. Środki ochrony roślin zwalczają wszelkie szkodniki, w tym insekty będące przenosicielami chorób ludzi lub zwierząt oraz niepożądane gatunki roślin lub zwierząt, które powodują szkody lub zakłócają produkcję, przetwarzanie, przechowywanie lub wprowadzanie do obrotu żywności i płodów rolnych.

Chemiczne środki ochrony roślin są klasyfikowane na różne sposoby w zależności od potrzeb; trzy najpopularniejsze sposoby klasyfikowania to sposób działania, gatunek zwalczanego szkodnika oraz skład chemiczny.

uprawy

Formuła środka zawiera koncentraty do emulgowania, które są drobnymi zawiesinami kropelek oleju w wodzie i mają mleczny kolor. Są również zawiesiny drobnych cząstek zawieszonych w wodzie. Granulki przygotowuje się przez zmieszanie składnika aktywnego do użytku na zewnątrz. Przynęty uzyskuje się poprzez zmieszanie składnika aktywnego z bazą pokarmową stosowaną specjalnie do zwalczania gryzoni. Do ochrony plonów stosuje się także środek owadobójczy rzepak ozimy nie jest wtedy podatny na uszkodzenia – ochrona rzepaku przed chorobami grzybowymi. Niektóre pyły i proszki należy nakładać na sucho i nie można ich mieszać z wodą. Fumiganty to gazowe środki owadobójcze, zwykle pakowane pod ciśnieniem i przechowywane w postaci płynów. Niektóre z nich to tabletki lub kapsułki, które po zmieszaniu z wodą uwalniają gaz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here