Zalety i wady balustrady szklanej

0
513
Zalety i wady balustrady szklanej

Szklana balustrada jest elementem konstrukcyjnym, na który trzeba się zdecydować najpóźniej pod koniec praw remontowo budowlanych. Wyróżnia się wiele rodzajów balustrad, ale z całą pewnością można stwierdzić, że aktualnie najbardziej popularne w budownictwie są balustrady szklane wrocław lub metalowe konstrukcje. Jakie są zalety i wady szklanych barierek?

Szklane balustrady zewnętrzne i wewnętrzne

Balustrada szklana składa się najczęściej z dwóch tafli szkła hartowanego, które są połączone ze sobą w procesie laminowania. Tego typu produkt nosi nazwę bezpiecznego laminowanego szkła hartowanego. Dzięki zastosowaniu tego typu szkła balustrady gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Szklana balustrada jest konstrukcją, która może stanowić niezbędne wykończenie schodów, balkonów lub tarasów. Ze względu na możliwość wyboru między innymi koloru szkła przezroczystego, kolorowego lub matowego, zastosowanie szklanej balustrady może podkreślić styl, w którym urządzone jest wnętrze lub architekturę budynku. Barierki zewnętrzne lub wewnętrzne wykonuje się na specjalne zamówienie (pomiar, projekt, wycena, montaż) lub kupuje się gotowe balustrady do samodzielnego montażu. Decydując się na indywidualne zamówienie można oczekiwać, że każdy szczegół zostanie wykonany precyzyjnie oraz z dbałością.

Zalety szklanych balustrad zewnętrznych i wewnętrznych

Aktualnym trendem jeśli chodzi o balustrady są szklane konstrukcje. Dlaczego są one tak chętnie wybierane? Główną ich zaletą, oprócz niepowtarzalnego wyglądu jest ich odporność i wytrzymałość na uderzenia i stłuczenia. Punktowe mocowania wykonane z mocnej stali nierdzewnej są gwarantem stabilnej konstrukcji. Kolejną zaletą zastosowania szkła jest optyczne powiększenie miejsca, w którym się znajdują. Dzięki temu świetnie nadają się zarówno do większych, jak i mniejszych pomieszczeń. Starannie dopasowane szkło wpasuje się do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych oraz klasycznych. Na balkonach i tarasach najczęściej montuje się odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. mróz, deszcz, wysoka wilgotność powietrza, mocne promienie słoneczne) balustrady szklane z elementami stali nierdzewnej. Zaletą, która przemawia na korzyść szklanych balustrad jest brak konieczności ich konserwacji. To sprawia, że śmiało można wybrać taki rodzaj zabezpieczenia nawet na rzadko użytkowane balkony.

Wady szklanych balustrad zewnętrznych i wewnętrznych

Zalety wyboru szklanych barierek znacząco przewyższają wady. Żeby mieć jednak możliwość rozważenia wszystkich za i przeciw, to warto o nich wspomnieć. Jedną z nich jest waga konstrukcji. Z tego względu dobrze jest umówić się na pomiar z fachowcem, który posiada wiedzę dotyczącą dopuszczalnych obciążeń. Indywidualne zamówienie wiąże się również z wyższą ceną balustrady, ale dzięki temu możemy wybrać niestandardowy kształt, kolor oraz mamy gwarancję związaną z usługą montażu. Jak widać wady zastosowania szklanych balustrad są tak niewielkie, że praktycznie nie mają one wpływu na decyzję o zakupie.

Aktualne trendy w dziedzinie aranżacji wnętrz i budownictwie pokazują, że jednym z lepszych rozwiązań jest szklana balustrada. Zaletą szkła jest jego ponadczasowość, co sprawia, że nawet po upływie wielu lat będzie ono dalej estetycznie się prezentować oraz wpasuje się w modę wnętrzarską obowiązującą w danym okresie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here