Zarobki spedytora

0
2353

Spedytor to bardzo odpowiedzialny zawód i nie każdy się do tego nadaje. Na jego głowie jest wiele obowiązków, dlatego powinien być to bardzo dobrze płatny zawód, ale czy aby na pewno tak jest? Niestety aż tak dobrze nie ma i jeśli ktoś planuje spedytorem zostać to musi mieć tego świadomość. Według danych spedytor, który najmniej zarabia nie ma trzech tysięcy złotych brutto. To bardzo mało, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w sklepie na kasie można zrobić na rękę ponad dwa tysiące złotych.

Pracując na spedycji trzeba być dyspozycyjnym przez siedem dni w tygodniu. Są różne zmiany, dlatego nie da się odpoczywać nawet w święta. Jeśli jedzie właśnie samochód ciężarowy z towarem to spedytor zastanawia się jak to przekopywać i rozesłać po klientach. Jeśli towar ma jechać poza granice to spedytor zajmuje się pakowaniem wszystkiego do samochodu i jeszcze musi towar zabezpieczyć tak żeby celnicy nie mieli żadnych wątpliwości do tego, co się tam znajduje. Nie będzie łatwo pracować w tym zawodzie, ale te osoby, które naprawdę to lubią mogą liczyć na wynagrodzenie dochodzące do pięciu tysięcy złotych brutto.

Nadal nie widać żeby to była duża kwota jak za pracę, jaką trzeba każdego dnia zrobić. Pokazuje to również, że takie osoby są niedoceniane w naszym kraju. Wiedza osoby, która jest spedytorem musi być bardzo duża. Musi wiedzieć, jakie prawo obowiązuje w naszym kraju, ale również, jakie jest w kraju, do którego towar ma trafić. Inaczej wypełnia się dokumenty, jeśli transport będzie przewożony koleją, a inaczej, kiedy statkiem. Jeszcze inne dokumenty są potrzebne, jeśli mamy wysłać towar samolotem. Obeznanie w tym temacie jest bardzo ważne, bo można łatwo popełnić błąd, który może być bardzo kosztowny.

Praca spedytora

Zatrudnić się można w państwowych jak i prywatnych firmach. Ofert jest bardzo dużo, bo ciągle są poszukiwani prawdziwi fachowcy. Dla nich zawsze znajdzie się miejsce, takie osoby nawet są podkupywane przez konkurencje. Wykształcenie i wyszkolenie profesjonalnego spedytora zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego lepiej jest zatrudnić kogoś, kto to wszystko ma za sobą. Można od razu takiej osobie dać do wykonania bardzo trudne zadania i nasza firma na pewno będzie mogła na tym zyskać. W Internecie można znaleźć wiele ogłoszeń dużych firm, które szukają spedytorów. Jeśli firma się rozwija to musi mieć takich osób bardzo dużo. Tylko wtedy może obsługiwać jeszcze więcej klientów nie tylko z naszego kraju, ale również z całego świata. Dzisiaj można handlować, z kim się tylko chce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here