Zdobądź darmowy terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Zdobądź darmowy terminal płatniczy w ramach programu Polska Bezgotówkowa

Przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie zdecydowali się na sięgnięcie po terminal płatniczy, mogą uzyskać takie urządzenie za darmo, korzystając z programu Polska Bezgotówkowa. Jest to jedna z akcji, która ma promować płatności bezgotówkowe i stanowić wsparcie dla mniejszych firm, które obawiają się wprowadzenia takich rozwiązań na własną rękę. Przynosi to wymierne korzyści zarówno dla samych przedsiębiorców, jak i konsumentów.

Czym jest program Polska Bezgotówkowa?

Program jest efektem wspólnych działań kilku podmiotów z rynku płatności bezgotówkowych, w tym organizacji płatniczych oraz agentów rozliczeniowych, przy znacznym wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Związku Banków Polskich. Ma to na celu rozpowszechnianie rozwiązań bezgotówkowych, szczególnie płatności kartą.

Polacy uwielbiają ten wariant rozliczeń, o czym świadczy fakt, że obecnie na rynku znajduje się kilkadziesiąt milionów kart płatniczych. Z tego względu, w ramach programu, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą otrzymać nawet do trzech terminali płatniczych. Jednym z kluczowych warunków jest brak wcześniejszych możliwości korzystania z terminala.

Oprócz darmowych urządzeń, beneficjenci programu są przez rok zwolnieni z kosztów związanych z realizowaniem płatności kartą z wykorzystaniem danego terminala płatniczego (do osiągnięcia pułapu 100 tysięcy złotych – wtedy zaczynają obowiązywać warunki zawarte w umowie, którą przedsiębiorca podpisuje z wybranym agentem rozliczeniowym). Więcej o samym programie oraz warunkach uczestnictwa, możesz przeczytać na https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Jakie korzyści wiążą się z wykorzystaniem terminali płatniczych?

Rozwiązania bezgotówkowe nie bez przyczyny cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z faktu, że niosą one korzyści dla sprzedawców, ale również klientów. Ci drudzy nie muszą się przejmować noszeniem ze sobą gotówki oraz ograniczaniem się przy zakupach do sumy, którą ze sobą zabrali.

Dla firm oznacza to z kolei większe obroty, gdyż zyskują one więcej klientów, a dokonując płatności kartą konsumenci są też skłonni do wydawania większych sum pieniędzy. Rozwiązania bezgotówkowe realizowane z wykorzystaniem terminali płatniczych przyspieszają też obsługę, co jest korzystne dla obu stron transakcji.

Eliminowanie z obrotu gotówki zwiększa również bezpieczeństwo, gdyż w przypadku kradzieży klienci mogą szybko zastrzec kartę, a sprzedawcy nie muszą się martwić trzymaniem dużej ilości pieniędzy w kasie i ich późniejszym transportowaniem. Z tego względu rozwiązania bezgotówkowe są bardzo korzystne i stają się już właściwie powszechne.