Co to jest zdolność kredytowa? Symulacje finansowe i kalkulatory zdolności kredytowej

0
1439
Co to jest zdolność kredytowa

Starając się o kredyt gotówkowy, dostarczamy do banku szereg dokumentów. Musimy okazać swój dowód osobisty i zaświadczenie o zarobkach z zakładu pracy. Na tej podstawie pracownik banku sprawdzi naszą zdolność kredytową.

Co to jest zdolność kredytowa?

To nic innego jak maksymalna kwota, jaką możemy przeznaczyć na spłatę swoich zobowiązań kredytowych. Od tej kwoty zależy czy bank lub inna instytucja kredytowa udzieli nam pożyczki. Posiadanie zdolności kredytowej jest warunkiem otrzymania kredytu. Regulują to przepisy prawa bankowego w Polsce.

Składając wniosek kredytowy w banku, możemy się starać o otrzymanie: kredytu konsumpcyjnego, kredytu hipotecznego, kredytu inwestycyjnego, kredytu konsolidacyjnego i lub karty kredytowej powiązanej z naszym rachunkiem bankowym.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową?

Może to zrobić pracownik banku lub ekspert kredytowy. Specjaliści sprawdzą wysokość dochodów, stan cywilny, pozostałe zobowiązania kredytowe, aktualne obciążenia finansowe, dotychczasową historię kredytową, systematyczność uzyskiwania miesięcznych dochodów, wiek osoby ubiegającej się o kredyt, liczbę osób w gospodarstwie domowym kredytobiorcy, posiadany majątek potrzebny do ewentualnego zabezpieczenia kredytu i maksymalną wysokość wkładu własnego.

Wszystkie te czynniki wpływają na decyzję banku. Bark zdolności finansowej jest głównym powodem, dla którego bank odmówi nam przyznania kredytu gotówkowego.

Kalkulator zdolności kredytowej pozwoli pracownikom banków dokonania wymaganych obliczeń. Banki, instytucje finansowe i firmy udzielające pożyczek takie jak coolfinance.pl biorą tylko pod uwagę dochód netto wnioskodawcy. Najkorzystniejsza dla kredytobiorcy jest bezterminowa umowa o pracę. Powtarzalne i stałe wpływy zwiększają nam szanse na otrzymanie kredytu i zdolność kredytową.

Korzystając, z takich narzędzi jak kalkulator zdolności kredytowej możemy, stworzyć symulację zdolności finansowej. Kalkulatory te dostępne są na wszystkich internetowych stronach banku i w oddziałach stacjonarnych.

Pracownicy banków wykorzystują kalkulator zdolności kredytowej do obliczeń i oceny ryzyka. Ryzyko te związane jest z pożyczeniem określonej kwoty pieniędzy. Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową bez pomocy pracownika banku?

Dostępnych jest, wiele stron internetowych gdzie możemy skorzystać z kalkulatorów finansowych i sprawdzić, czy mamy realne szanse na otrzymanie kredytu lub pożyczki (na przykład na Finaton.pl). Samodzielnie porównamy oferty banków udzielających kredytów i sprawdzimy, co to jest zdolność kredytowa.

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową? Kalkulator zdolności kredytowej wszystko dokładnie obliczy. Mając zdolność kredytową, możemy ubiegać się o otrzymanie kredytu. Dodatkowe pieniądze umożliwią nam realizację naszych planów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here