Inwestowanie kapitału

0
1619
inwestowanie kapitału w nieruchomości

Pomnażanie swoje kapitału to najprostsza droga do bogactwa czy wolności finansowej. Nie ma nic gorszego od wolnych pieniędzy, które nie zarabiają! Zawsze można sprawić, aby nasze oszczędności pracowały na kolejny zarobek. Sposobów jest wiele. Można je podzielić na wiele kategorii. Jednak przed rozpoczęciem inwestowania kapitału należy koniecznie skupić się na czyhających na nas niebezpieczeństwach. Wszak pieniądze łatwo jest szybko stracić, inwestując je niebezpiecznie lub nawet po prostu napotykając się na przekonywającego oszusta.

Zawsze przed każdą inwestycją trzeba przeanalizować ryzyko

Jaki jest sens inwestować swoje pieniądze nawet w biznes, który może przynieść i 40% zysku w skali roku, skoro szansa na stracenie całego kapitału jest jeszcze większa? Takie działanie byłoby mało logiczne. Szczególnie należy mieć na oku wszelkie inwestycje, które zapowiadają, iż w krótkim czasie zarobimy mnóstwo pieniędzy. W większości to oszustwa, które bazują na naiwności ludzi. Wiadomo, że w życiu mogą zdarzyć się niesamowite okazje, dzięki którym nawet w moment będziemy mogli zarobić mnóstwo pieniędzy. Jednak powinniśmy każdy biznes przekalkulować pod względem ryzyka. Mówi się, że pazerny dwa razy traci i w tym powiedzeniu jest dużo prawdy.

Inwestowanie kapitału to proces, w którym pokora właśnie pomoże nam spojrzeć na niesamowite okazje, nie tylko pod kątem tego ile możemy na nich zarobić, ale także z tej drugiej strony, czyli ile możemy stracić na tym. Cierpliwość jest także bardzo potrzebna, aby z głową pomnażać swoje pieniądze. Dzięki niej skupimy się na bezpieczniejszych rozwiązaniach, które generują stałe zyski w długim okresie. Może nie tak zyskowne, jak inne inwestycje, ale tutaj nie stracimy wszystkiego w mgnieniu oka.

inwestowanie kapitału

Oczywiście, jeśli mamy odpowiednio dużo kapitału to możemy go podzielić na części, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka. Dobrym pomysłem jest umieszczenie np. 50% w miejscu bardzo bezpiecznym, mogą to być konta oszczędnościowe i lokaty w pewnych bankach. Taka inwestycja jest stosunkowo bardzo bezpieczna, więc przynajmniej o tę część pieniędzy moglibyśmy być spokojni. Natomiast kolejne 35% można zainwestować w inwestycje średniego ryzyka. Tutaj musimy już sami przeanalizować rynek i sprawdzić co będzie dla nas odpowiednie.

Możliwości jest naprawdę wiele. Możemy grać na giełdzie czy na rynku Forex. Obecnie modne jest inwestowane w kryptowalutę jak np. Bitcoin. Innymi popularnymi formami inwestowania są wszelkie metale szlachetne jak złoto i srebro, gdyż jest to stosunkowo średnio bezpieczne. Możemy także inwestować w jakiś towar do sprzedaży, gdyż nawet jeśli nie sprzedamy go z zyskiem, to zawsze zostajemy z samym towarem, który ma jakąś wartość. Pomysłów jest co niemiara.

Inni mogą większe pieniądze zainwestować w rynek nieruchomości

Możemy kupować tanio domy, wyszukując odpowiednich okazji. Warto sprawdzić serwisy aukcyjne i przejrzeć ciekawe oferty lub wybrać się w tym celu na licytacje komornicze. Później można wyremontować nieruchomość i odsprzedać z dobrym zyskiem. Inni postawią na stosunkowo bezpieczny zysk, jaki da im inwestowanie w mieszkania pod wynajem. Tutaj regularnie co miesiąc będą wpadały na nasze konta jakieś sumy pieniędzy. Może z czasem będziemy ich wynajmować, tyle że nie będziemy musieli już pracować, bo godne życie zapewnią nam opłaty płynące od lokatorów.

dom

Jeśli 50% kapitału zainwestowaliśmy bezpiecznie, a 35% na średnim ryzyku to pozostaje nam jeszcze 15% do zainwestowania. Co zrobić z tymi pieniędzmi? Możemy oczywiście umieścić je gdzieś, gdzie bezpiecznie będą generowały co roku jakiś zysk, ale z drugiej strony warto tę małą część naszego kapitału zainwestować tam, gdzie może zrobić on dużo dobrego.

Zatem gdzie zainwestować te 15%? Najlepsze do tego celu będą inwestycje dużego ryzyka — wszak jest to mała część naszego kapitału i nie musimy tak bardzo się o nie bać. Inwestując pieniądze tam, gdzie jest ryzyko, szukamy bardzo dużego zysku! Tutaj ryzykujemy, ale chcemy zyskać jak najwięcej. Według zasady Pareta 20% naszego kapitału generuje 80% zysku, także warto ją tutaj przedłożyć i wykorzystać.

W co inwestować, by dużo zyskać? Tutaj sami musimy poszukać czegoś, co będzie nam odpowiadało. Najczęściej są to bardzo ryzykowne inwestycje. Możemy zainwestować w rozwój jakiejś firmy, która rokuje szanse na to, iż osiągnie sukces. Dobrym pomysłem będzie też agresywna gra na giełdzie, dzięki której możemy dużo zarobić, ale oczywiście i szybko stracić zainwestowane pieniądze. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here