Inwestowanie w fundusze

0
1422
inwestowanie w fundusze

Każda osoba, której udało się zgromadzić większą sumę pieniędzy, prędzej czy później zacznie się zastanawiać, w jaki sposób może ulokować te pieniądze, aby najlepiej na tym zarobić. Nie ma wątpliwości co do tego, że najczęściej wybieraną opcją, szczególnie przez osoby początkujące, są lokaty bankowe. Nieco odważniejsi decydują się także na obligacje skarbu państwa lub na obligacje firmowe. Nie można jednak się łudzić, że w ten sposób osiągnie się duże zyski.

Niestety te sposoby nie dają możliwości zyskania więcej niż kilka procent w skali roku

Oczywiście wszystko zależy od skali. Jeśli kwota ulokowana na lokacie sięga kilkuset tysięcy złotych, to kilka procent z tej sumy będzie stanowiło dość pokaźną ilość pieniędzy. Niemniej jednak istnieją sposoby na to, aby z tej samej kwoty móc osiągać wyższe zyski. Oczywiście wiązać się to może także z wyższym ryzykiem. Najczęściej więc specjaliści zalecają dywersyfikację.

Najogólniej rzecz ujmując, chodzi w tym oto, aby nie umieszczać wszystkich swoich środków finansowych w jednym miejscu. Trzeba podzielić inwestycję na wiele mniejszych części. W ten sposób można osiągać wyższe zyski z bardziej ryzykownych inwestycji, jednocześnie bezpieczniejsze sposoby dają pewność zachowania przynajmniej części kapitału w razie jakiegoś niepowodzenia.

Bardzo często, pierwszym wyborem osób, które decydują się wyjść z częścią swojego kapitału ponad poziom lokat bankowych oraz obligacji skarbu państwa, staje się inwestowanie w fundusze. Jest to o tyle łatwe, że wiele banków umożliwia swoich klientom dokonywanie zakupu jednostek funduszów inwestycyjnych bezpośrednio z panelu konta bankowego. Wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto, zapoznać się z ofertą funduszy i złożyć odpowiednią dyspozycję.

inwestowanie w fundusze online

Każdego miesiąca można dokupować jednostki określonych funduszy

Równie łatwe jest także wyjście z tego rodzaju inwestycji. Dużą zaletą tego rodzaju inwestycji jest fakt, że nie trzeba samodzielnie znać się na giełdzie, skupie metali szlachetnych itd. Wystarczy jedynie dokonać wyboru odpowiedniego funduszu inwestycyjnego, które się tym zajmuje. Można w dodatku wybierać spośród ofert o różnym stopniu ryzyka.

Jeśli nabierze się już pewnego doświadczenia, można rozpocząć także samodzielne inwestowanie na giełdzie. Na ten krok decyduje się jednak niewielka ilość inwestorów. Wymaga to bowiem poświęcenia sporej ilości czasu na analizę rynków. W przypadku zgromadzenia kilkuset tysięcy złotych wiele osób decyduje się zainwestować te środki w mieszkanie. Jest to od wielu lat jeden z najbardziej popularnych sposobów i uchodzi on za jeden z bezpieczniejszych. Ceny mieszkań systematycznie rosną na poziomie kilku procent rocznie.

Można więc mieć silne przekonanie sięgające pewności, że w przypadku sprzedaży kiedykolwiek w przyszłości, nie wyjdzie się z tej inwestycji stratnym. W dodatku zyski można czerpać przez cały rok, wynajmując mieszkanie lokatorom. W zależności od wielkości mieszkania oraz od miejscowości, gdzie nieruchomość jest zlokalizowana, można osiągnąć od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych zysku każdego miesiąca. A te pieniądze będą powiększać dodatkowo kapitał, co z czasem pozwoli na przykład na kupno kolejnego mieszkania.

inwestowanie

W ten sposób można bardzo łatwo skalować osiągane zyski. W miarę wzrostu kapitału tempo osiągania zysków pozwalających na kolejne inwestycje rośnie. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób kupuje mieszkania przeznaczone na wynajem. W dodatku w ostatnich latach coraz bardziej popularny jest sposób, który pozwala osiągać jeszcze wyższe dochody z posiadanego mieszkania.

Można wynajmować takie mieszkanie krótkoterminowo

Za każdą noc można wtedy oczekiwać przynajmniej kilkaset złotych od osoby. A popularność takich lokali jest całkiem spora wśród osób, które podróżują i szukają noclegu. Daje im to zdecydowanie większy komfort niż w hotelu i mogą się poczuć jak w domu. Jest to opcja szczególnie wygodna wśród rodzin z małymi dziećmi.

Dość oczywistym sposobem inwestowania pieniędzy wydaje się także założenie własnego biznesu lub zostanie czyimś wspólnikiem w jakimś biznesie. Oczywiście na samym początku należy liczyć się z tym, że może się to wiązać z poniesieniem dużych kosztów. Mając jednak duże środki finansowe, można w stosunkowo krótkim czasie osiągnąć duży zwrot z inwestycji. Wystarczy tylko przeprowadzić profesjonalną analizę rynku i wejść w biznes, który da największy możliwy zwrot z inwestycji. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne, jeśli współpracuje się z profesjonalistami.

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here