Inwestowanie w kontrakty terminowe

0
1335
kontrakty terminowe

Inwestowanie w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób przeznacza swoje oszczędności kupując różnego rodzaju aktywa. Najważniejsze jest jednak zdrowe podeście, ponieważ nie ma złotego środka na szybkie dorobienie się milionów. Dochodzenie do wolności finansowej jest długim procesem, przez co wiele osób rezygnuje już na początku drogi.

Dzięki rozwojowi technologicznemu każdy ma duże możliwości. Można samodzielnie wybrać metody inwestowania, bądź powierzyć to zadanie innym.

Najpopularniejszą, a zarazem najprostszą metodą oszczędzania i powiększania kapitału jest oczywiście lokata i konto oszczędnościowe.
Inwestycja nie wymaga zaawansowanej wiedzy. Można odkładać systematycznie pieniądze na tych kontach, bądź od razu włożyć na określony termin większą kwotę. Po odpowiednim czasie można wypłacić całą sumę, wraz z zyskami. Odliczając podatek, niestety nie jest to ogromny przychód.

Drugi sposobem na powiększania kapitału są fundusze inwestycyjne. Wiele banków umożliwia taki rodzaj inwestycji. Można dokonać takiego zakupu u siebie w domu online. Kupowanie i sprzedawanie jest bardzo proste i także nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Wybierając fundusz można mieć pakiet papierów wartościowych z każdego rejonu świata. Regularne dokupowanie jednostek, może przynieść ciekawe zyski, jednak niesie to ze sobą także ryzyko poniesienia strat.

Kolejnym sposobem zarabiania jest inwestowanie w kontrakty terminowe

Są to transakcje między kupującymi, a sprzedającymi w ściśle określonym czasie i po określonej cenie, przykładowo w surowce, akcje, waluty, czy indeksy giełdowe. Dla inwestorów to przyjemny sposób inwestowania, ale również ryzykowny.
Kontrakty terminowe dzielą się na tak zwane futures i forward.

inwestowanie w kontrakty

Transakcji tych pierwszych dokonuje się na giełdzie, a drugich nie ( obrót poza giełdowy). Wiele osób na samym początku, słysząc słowo giełda, już zrażonych, ponieważ nigdy nie byli przyzwyczajeni do większego ryzyka. Tutaj kluczowym elementem jest edukacja. Przede wszystkim znaczenie ma podejście psychologiczne, odpowiednia analizy, zdrowe podejście oraz zarządzanie pieniędzmi.

Patrząc na rozwój runku w perspektywie czasu, można zauważyć, że nawet po dużych spadkach obserwujemy duże odbicia. Kupując kontrakty terminowe po niskich cenach, dodając cierpliwość można zarobić spore pieniądze.
Niestety większość osób, które zaczyna przygodę z giełdą jest przekonana, że inwestowanie tam to przede wszystkim zarabianie. Nie jest to prawda. Każdy, kto tak myślał, dziś już nie inwestuje, bo stracił większość pieniędzy, które zdeponował w biurze maklerskim. Wszystkie zlecenia powinny opierać się przede wszystkim na ochronie kapitału.

Złota zasada to 2 procent – tylko taką stratę powinniśmy akceptować na jednym zleceniu. Dlatego warto ustawiać zlecenia stop loss, które uchronią przed większymi stratami.
Jeśli dobrze zainwestuje się kupione aktywa, zwiększają one swoją wartość. Trzeba przy tym zachować spokój. Dopóki trwa trend wzrostowy, nie warto ich sprzedawać. Nawet jeśli planowało się zysk na poziomie 20 procent, a już dawno przekroczony został ten poziom.

Następną możliwością jest oczywiście założenie własnej działalności gospodarczej, bądź zainwestowanie w rozwój otwartej przez kogoś innego firmy. Możliwości w tym zakresie jest wiele, a dzięki internetowi nie trzeba wykładać funduszy na produkty, tworząc magazyny. Biuro może znajdować się w pokoju, a jedynym narzędziem do rozwoju biznesu może stać się tylko laptop. Dodatkowo koszta prowadzenia firmy można ograniczyć.

inwestowanie w kontrakty terminowe

Przykładowo pracując na etacie i rozwijając dodatkowo działalność nie ponosi się kosztów ZUSu, co z pewnością pomaga w rozwoju. Za zaoszczędzone środki można zrobić lepszą reklamę. Atutem jest także wybór branży. Oczywiście ryzyko także jest duże, a efekt jest zależny od wkładanej pracy, czy wybranej branży.

Internet daje duże możliwości i swobodę do podejmowania decyzji. Każdy jest odpowiedzialny za siebie i swoje pieniądze. W razie porażki, czyli utraty gotówki, nie powinno się obwiniać nikogo, oprócz siebie.

Najważniejszą zasadą jest to, aby unikać wkładu pożyczonych pieniędzy. Po początkowych sukcesach, kuszące jest wzięcie dodatkowych pieniędzy, by zwiększyć zyski, bądź co gorsza przeznaczanie pieniędzy na inwestycje, które powinny pójść na spłatę karty kredytowej albo innych zobowiązań. Odsetki od zadłużenia bardzo trudno jest zrekompensować zyskami z inwestycji. Często spłacenie oprocentowanego zadłużenia jest najbardziej efektywną formą inwestowania pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here