Jak obniżyć swój rachunek za prąd?

0
1376
Jak obniżyć swój rachunek za prąd

Ceny energii elektrycznej w Polsce rosną. Na szczęście jako konsumenci mamy wybór. Możemy jednocześnie podejmować świadome decyzje związane z używaniem prądu, jak również wybierać najkorzystniejsze oferty jego sprzedawców. Oto kilka sposobów na wyraźne obniżenie rachunków za prąd.

Urządzenia energooszczędne i ich optymalne wykorzystanie

Obecnie wiele mówi się o trosce o środowisko. Energooszczędność urządzeń elektrycznych przedstawiana jest jako ich główna zaleta. Nie wszyscy konsumenci o tym pamiętają. Kupując nową pralkę, lodówkę czy zmywarkę naprawdę warto zwracać uwagę na jej klasę energooszczędności. Zaledwie kilka klas różnicy przekłada się na o kilkadziesiąt złotych niższe rachunki w skali roku, a przecież tego typu urządzenia służą nam przez lata. Jeśli zaś chodzi o lodówkę, nie powinna ona stać w pobliżu źródeł ciepła, takich jak grzejnik czy piekarnik. Wówczas zużyje mniej energii. Z kolei kuchenka gazowa jest zwykle tańsza w eksploatacji niż elektryczna.

Urządzenia w stanie czuwania i rozsądne korzystanie ze światła

Nie zawsze pamiętamy o tym, że urządzenia elektryczne pobierają energię także wtedy, gdy z nich nie korzystamy. Telewizor, którego nikt nie ogląda, lecz jest włączony z przyzwyczajenia, laptop z uruchomionym ekranem czy podłączona do kontaktu ładowarka to drobne, choć standardowe „energetyczne grzeszki”, które w skali roku przekładają się na nieco wyższe rachunki za prąd. Warto wprowadzić do codziennego życia garść energooszczędnych zasad! Pamiętaj – kontrolując zużycie prądu dbasz także o środowisko.

Tani sprzedawca energii elektrycznej

Mieszkańcy Polski mogą wybierać pomiędzy ofertami różnych sprzedawców energii elektrycznej. Zmiana taryfy na korzystniejszą jest bardzo prosta, a wszystkim zajmie się nowy sprzedawca prądu, który proponuje niższe ceny. Oprócz tego, warto zwracać uwagę na długość podpisanej umowy i obecność gwarancji stałych cen. Niektóre osoby prowadzące nocny tryb życia zdecydowanie częściej używają swoich komputerów, telewizorów, a nawet pralek i kuchenek po zmroku niż za dnia. Więcej na temat korzyści wynikających ze zmiany sprzedawcy energii elektrycznej można przeczytać na stronie Poprostuenergia.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here