Jak wybrać najlepszą ofertę karty kredytowej?

0
1529
Jaka karta kredytowa

Obecnie na rynku bankowym ma miejsce istny zasyp atrakcyjnych ofert związanych z produktami kredytowymi dla klientów indywidualnych. Wśród wszystkich produktów niewątpliwie najpopularniejszym z nich są karty kredytowe. Karty kredytowe zawdzięczają swoją popularność takim cechom jak duża elastyczność korzystania z dodatkowych środków, możliwość wpłaty dowolnej kwoty, a także możliwość darmowego korzystania z pieniędzy po spełnieniu pewnych warunków. Choć mechanika korzystania z kart kredytowych we wszystkich bankach jest podobna, to jak wybrać konkretny bank, który oferuje kartę najbardziej zbliżoną do naszych potrzeb? Jaka karta kredytowa będzie najlepsza? Poniżej zaprezentowane zostały kwestie, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dla nas produktu.

Oprocentowanie karty kredytowej

Podstawowe kryterium, jakie powinniśmy brać pod uwagę to oprocentowanie karty kredytowej. Jeśli decydujemy się na aktywne korzystanie z pieniędzy banku i nie spłacamy całości środków w ciągu jednego okresu rozliczeniowego, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami w postaci oprocentowania, jakie nałożone jest na produkty kredytowe. Dlatego też oprocentowanie karty powinno być najważniejszą kwestią, na którą będziemy zwracać uwagę. Oprocentowanie jest w dużej mierze uzależnione od obecnego poziomu stóp procentowych, jakie są ogłoszone w naszym kraju. Obecnie oprocentowanie karty waha się w granicach od 5 do 10% w skali roku.

Okres bezodsetkowy

Okres bezodsetkowy to liczba dni, w ciągu których spłacając całość zaciągniętego na karcie długu, nie będziemy obciążeni żadnymi odsetkami. Dlatego ważne jest, by szukając idealnej oferty karty kredytowej znaleźć taką, w której okres bezodsetkowy jest najdłuższy. W skali wszystkich banków okres ten jest bardzo do siebie podobny i trwa od 51 do aż 59 dni. Im dłuższy okres, tym więcej czasu mamy na spłatę całej karty, a co za tym idzie, darmowe korzystanie z pieniędzy banku.

Opłata roczna za kartę

Opłata roczna za kartę to kolejna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. W przypadku większości banków roczna opłata za korzystanie z karty kredytowej istnieje, jednak mamy możliwość spełnienia warunków likwidujących potrzebę jej uiszczania. Warunki są różne i zależą od banku, jednak z reguły jest to kwestia wykonania określonej liczby transakcji naszą kartą lub wykonanie ich na określoną kwotę. Jeśli nie uda nam się spełnić tych wymagań, opłata wynosi od 5 do nawet 50 złotych, w zależności od oferty konkretnego banku, w którym wnioskujemy o produkt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here