Jak zarabiać na bankach? Moneyback, promocje, co jeszcze?

0
1456
Jak zarabiać na bankach

Czy można zarabiać na bankach? Jak się okazuje, korzystając z usług banku, możemy liczyć na dodatkowe korzyści, finansowe i nie tylko. Są różne sposoby na to, by zyskać na otworzeniu konta.

Moneyback – na czym polega?

Istnieje obecnie kilka różnych sposobów, aby korzystając z banku, jeszcze na tym zarabiać.

Usługa moneyback to najpopularniejszy sposób zarabiania na bankach (www.premiadlaciebie.pl), zapewniający dodatkową gotówkę za korzystanie z karty płatniczej. W tej usłudze część wydatków za transakcje bezgotówkowe wykonywane kartą jest zwracana klientowi. Głównym celem wprowadzenia takiej możliwości jest reklama. Chodzi tutaj zatem o przyciągnięcie do konkretnego banku nowych klientów, ale nie tylko. Równie ważna jest popularyzacja kart płatniczych lub innych instrumentów promowanych przez bank.

Aby skorzystać z programu moneyback, niezbędna jest oczywiście karta płatnicza pozwalająca na zwrot części wydatków. Są też inne warunki, które będziemy musieli spełnić. Trzeba wyrazić zgodę marketingową, czyli przyzwolić na to, by bank przysyłał nam reklamy. Oprócz tego, aby można było korzystać z usługi, trzeba wykonywać w miesiącu operacje na określoną sumę.

Zależnie od banku, odmienny może być sposób działania usługi. Sam zwrot najczęściej wynosi około 1% wydanej sumy, ale są też banki, które za poszczególne zakupy oferują nawet 5% zwrotu. Niektóre banki premiują jedynie transakcje dokonywane w określonych sklepach. Zwroty mogą też być limitowane, co oznacza, że można otrzymać zwrot jedynie do określonej sumy miesięcznie.

Promocje bankowe – jak działają?

Innym sposobem, aby zarobić na bankach, jest korzystanie z bankowych promocji. Banki coraz częściej proponują takie promocje, aby przyciągnąć nowych klientów. Do najpopularniejszych należą premie za otwarcie konta. Aby uzyskać taką premię, która może wynieść nawet kilkaset złotych (a także dodatki rzeczowe, typu kupony do sklepów czy bilety do kina), należy spełnić szereg sformułowanych przez bank warunków.

Trzeba zatem otworzyć konto i co jeszcze? Warunki obejmują najczęściej wyrażenie zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych, zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto w określonej wysokości, wykonanie kilku płatności kartą lub BLIK-iem, kilku transakcji na dowolną kwotę w okresie jednego miesiąca od otwarcia konta oraz polecanie banku znajomym. Premie są zatem przewidziane dla klientów, o których każdy bank marzy – zapewniających stałe wpływy, aktywnie korzystających z kart płatniczych, i dbających o dobrą reklamę dla banku.

Czy to się opłaca? Mówi się o tym szumnie, jako o „zarabianiu na bankach”, ale w rzeczywistości bliższe prawdy byłoby użycie terminu „dorabianie”. Bo choć zastrzyk dodatkowej gotówki może pokaźnie zasilić nasz budżet, to jednak raczej trudno zrobić z tego sposób na życie. Co nie przeszkadza niektórym próbować – zakładają konta w coraz to nowych bankach i likwidują je zaraz, gdy zgarną premię.

Szukanie takich bankowych promocji nie jest trudnym zadaniem. Banki ogłaszają tego rodzaju akcje na swoich stronach internetowych. A jeżeli chcemy zaoszczędzić na czasie, to nawet nie musimy po kolei przeglądać tych wszystkich stron w nadziei, że jakaś promocja będzie nam odpowiadać. Istnieją w internecie liczne strony, które grupują takie promocje w jednym miejscu. To duża wygoda, móc sprawdzać je i porównywać na jednej stronie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here