Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy?

0
1352
Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to forma pożyczki, która jako oferta bankowa stanowi jeden z najpopularniejszych produktów. Sięga się po niego w wyjątkowych okolicznościach, jednak żeby go otrzymać, należy spełnić określone warunki. Jakie konkretnie?

Dla kogo kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest produktem z założenia przeznaczonym dla każdego, oczywiście pod pewnymi warunkami. Trzeba posiadać rzecz jasna odpowiednią zdolność kredytową, która będzie gwarancją dla banku, że jest się wypłacalnym. W stosunku do innych ofert finansowych kredyt gotówkowy to zwykle łatwa procedura (pożyczki-online.pl) i załatwianie formalności zazwyczaj nie trwa wiele czasu. Należy złożyć wniosek wraz z potrzebnymi dokumentami i czekać. Jeżeli nasza historia kredytowa jest w porządku, nie powinno być większego problemu.

 
Czym jest zdolność kredytowa?

Warto przyjrzeć się bliżej poszczególnym warunkom, jakie powinien spełniać kredytobiorca. Pierwszym z nich jest zdolność kredytowa. Pod tym pojęciem kryje się ni mniej, ni więcej to, jak wygląda wiarygodność względem kredytodawcy. Wraz z wnioskiem o kredyt trzeba więc najczęściej przedstawić dodatkowo dokument potwierdzający tożsamość (dowód, paszport) i zaświadczenie o dochodach (ewentualnie wycinek emerytury czy renty). Czasem wymagany jest także wyciąg z konta dla potwierdzenia, pada też pytanie o miejsce zatrudnienia. Wszystko to oczywiście służy potwierdzeniu wiarygodności klienta.

 
Jak historia kredytowa wpływa na otrzymanie kredytu?

Kolejnym warunkiem podstawowym, jaki powinno się spełniać, ubiegając się o kredyt w banku, to czysta historia kredytowa. Sprawdzana jest historia w BIK i innych bazach danych, by przekonać się, że klient nie ma żadnych innych niespłaconych zaległości finansowych i czy w przeszłości miał problemy zadłużeniem. Problem może się pojawić, jeżeli posiadamy takie zobowiązania z przekroczonym terminem spłaty powyżej 30 dni. Dla pewności zawsze można samodzielnie sprawdzić swój raport BIK i przed pójściem do banku poukładać swoje sprawy finansowe.

 
Jak znaleźć dobry kredyt gotówkowy?

Zdecydowanie zarówno posiadana zdolność kredytowa, dobra historia, jak i stałe dochody będą bardzo dużym plusem. Ostatnie co nam jeszcze pozostaje to znalezienie właściwej oferty, a tych banki mają wiele. Najłatwiej i chyba najwygodniej będzie sprawdzić je w internecie, z wykorzystaniem porównywarek kredytowych, aby zorientować się w kosztach takiego zobowiązania. Jeżeli sami chcemy sprawdzić, na jaki kredyt nas stać, warto użyć też kalkulatorów kredytowych, które wyliczą naszą zdolność kredytową.

 
Co zamiast kredytu gotówkowego?

Problem może pojawić się, gdy posiadamy zadłużenia (zarówno zaległe, jak i bieżące) i nie mamy szans na kredyt w banku. W takim wypadku klienci najczęściej szukają innych rozwiązań, w postaci pożyczki pozabankowej. Jest ona łatwiejsza do otrzymania, dzięki niższym wymaganiom firm pożyczkowych. W ten sposób można otrzymać pieniądze szybciej, choć zazwyczaj wiąże się to z wyższymi kosztami samej pożyczki, jak również z niższą kwotą możliwą do otrzymania. Ryzyko także jest większe, jako że firmy pożyczkowe, nie posiadają gwarancji bankowych. Jednak w momencie, gdy posiadamy stały dochód i wiemy, że jesteśmy w stanie spłacać zadłużenie, można sięgnąć i po takie rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here