Kredyt bez zaświadczeń o dochodach – jak go otrzymać?

0
1275
Kredyt bez zaświadczeń o dochodach

Stałe źródło dochodów oraz umowa o pracę to jedne z ważniejszych kryteriów jakie trzeba spełnić, aby otrzymać kredyt w banku. Ocena zdolności kredytowej to etap, na którym wiele osób otrzymuje decyzję odmowną w sprawie dofinansowania, gdyż nie spełniają określonych warunków. Na rynku dostępny jest jednak kredyt bez zaświadczeń o dochodach, z którego mogą skorzystać osoby wykluczone z grupy klientów banku. Jak skorzystać z takiej oferty?

Kto może wziąć kredyt bez zaświadczeń o dochodach?

Niska ocena zdolności kredytowej to główny powód decyzji odmownej w banku. Instytucje te niechętnie udzielają produktów finansowych osobom, które nie posiadają stałego zatrudnienia i umowy o pracę. Tymczasem tacy klienci często utrzymują się z innych źródeł dochodów, które w wielu przypadkach przewyższają kwoty średniego wynagrodzenia za pracę. Kredyt bez zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu możliwy jest do uzyskania w firmach pozabankowych, które wymagają tylko złożenia oświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Oznacza to, że z takiej oferty mogą skorzystać bezrobotni, emeryci i renciści, osoby pracujące dorywczo, a także utrzymujący się z pracy na czarno. Kredyt bez zaświadczeń o dochodach udzielany jest dodatkowo na uproszczonych zasadach, co oznacza szybsze otrzymanie gotówki.

Na jakiej podstawie udzielany jest kredyt na oświadczenie?

Oświadczenie to deklaracja, którą wypełnia pożyczkobiorca składający wniosek o pożyczkę. Musi on w nim określić główne źródło dochodów, z którego się utrzymuje oraz wysokość miesięcznych wpływów na konto. Ma to znaczenie dla kwoty, na którą udzielany jest kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, aby jego wysokość była możliwa do spłaty. Na przykład w firmie LatwyKredyt.pl, źródłem utrzymania oprócz wynagrodzenia za pracę dodatkową może być emerytura, renta, kredyt studencki, świadczenia socjalne czy 500+. Oznacza to, że nawet osoby w trudnej sytuacji finansowej mogą liczyć na wsparcie, jeżeli posiadają jakiekolwiek źródło utrzymania. Wnioskując o kredyt bez zaświadczeń o dochodach, warto wcześniej sprawdzić, jakie wpływy na konto są uwzględniane, gdyż niektórzy pożyczkodawcy nie udzielają pożyczek na podstawie niektórych świadczeń finansowych.

kredyt na oświadczenie

Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku

Firmy pozabankowe nie wymagają zaświadczeń od pracodawcy ani żadnych dodatkowych dokumentów potwierdzających sytuację finansową. Pożyczki chwilówki udzielane są tylko na podstawie dowodu osobistego i to on jest potrzebny do otrzymania pieniędzy. Gotówka może zostać wypłacona na konto bankowe lub do ręki w placówce poczty. Pożyczka na dowód osobisty wymaga dopełnienia wszystkich formalności tylko przez internet, jednak stali klienci firmy mają również możliwość załatwienia sprawy przez telefon. Sposób weryfikacji, złożenia wniosku i wypłaty kredytu gotówkowego zależy od klienta, dlatego takie oferty wyróżniają się dużą elastycznością.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here