Leasing konsumencki – atrakcyjna opcja dla tych, którzy nie są biznesmenami

0
821

Leasing samochodów kojarzy się nam zazwyczaj z opcją dostępną tylko dla przedsiębiorców, którzy w ten atrakcyjny sposób mogą sfinansować nowy pojazd, który będzie wykorzystywany w celach służbowych. I choć rzeczywiście większość leasingów to wciąż leasingi firmowe, coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się leasing konsumencki. Poznaj jego zalety, a może sam się na niego zdecydujesz.

Leasing jako alternatywa dla kredytu

Leasing to specyficzna forma finansowania samochodu, która pozwala na jego korzystanie i systematyczne spłacanie rat na zasadach, które często są korzystniejsze niż w przypadku klasycznego kredytu. Przede wszystkim jest to opcja w wielu przypadkach bardziej elastyczna niż tradycyjny kredyt, pozwalająca tak zoptymalizować raty oraz pierwszą wpłatę, aby były jak najkorzystniejsze dla klienta.  W tym przypadku istnieje nawet możliwość skorzystania z oferty z wpłatą własną w wysokości 0 zł, co na pewno będzie korzystnym i zachęcającym rozwiązaniem dla osób, które nie mogłyby sobie pozwolić na wpłacenie większej sumy, jak byłoby to na początku klasycznego kredytu.

Wykupienie samochodu lub nie

Leasing konsumencki przewiduje dwa rodzaje zakończenia umowy. Pierwszy z nich to wykupienie samochodu od dealera za cenę odpowiednio niższą od tego, jaka została wpłacona w dotychczasowych ratach. W drugiej opcji samochód wraca do dealera (albo współpracującej z nim firmy), a klient może albo zrezygnować z dalszej współpracy, albo zdecydować się na wejście w nową umowę leasingową, na przykład wybierając sobie zupełnie nowy samochód.

Taka opcja to ciekawe rozwiązanie, które niemalże pozwala na wypróbowanie samochodu i przekonanie się, czy rzeczywiście jest tym modelem, na którym najbardziej nam zależy. Jednocześnie umowa leasingowa, która nie zobowiązuje nas do wykupu pojazdu, pozostawia nam wolną rękę w sprawie dalszych decyzji.

Atrakcyjne opcje dodatkowe

Leasing konsumencki wielu osobom spodoba się także ze względu na atrakcyjne dodatkowe opcje, które można w nim zawrzeć, a które bez wątpienia ułatwiają korzystanie z pojazdu. Jest to między innymi możliwość dodania składki ubezpieczeniowej do comiesięcznej raty leasingu, co gwarantuje, że nigdy o niej nie zapomnimy. W wielu przypadkach jest to także korzystniejsza opcja składek OC, AC, NWW i Assistance w jednym, niż gdybyśmy sami poszukiwali tak pełnej oferty.

W ramach składki leasingowej wliczone są też zazwyczaj wszystkie niezbędne przeglądy i naprawy w autoryzowanym serwisie, dzięki czemu unikniemy kolejnych wydatków. To bardzo wygodna opcja dla każdego, kto pragnie jak najlepszej obsługi bez konieczności samodzielnego załatwiania dodatkowych spraw czy też dopłat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here