Leasing samochodowy

0
1352
Leasing samochodowy

Osoby, które chcą posiadać nowoczesny samochód, ale ich oszczędności nie pozwalają na zakup samochodu z salonu powinny przemyśleć samochód w leasingu operacyjnym. Leasing jest czymś w rodzaju kredytu na samochód, który pozwala nam zakupić nowoczesne auto i je systematycznie spłacać. W umowie zawarte są comiesięczne koszty, które musimy spłacać.

W przypadku zalegania z ratami firma, która udzieliła nam leasingu ma instrumenty prawne, które pozwalają im zabrać nam auto, które zakupiliśmy. Jest to swojego rodzaju ochrona przed naruszeniami. Dlatego dokładnie powinniśmy przemyśleć zakup samochodu i przeanalizować czy będzie nas stać na comiesięczne raty. Jest to bardzo komfortowa sytuacja dla przedsiębiorców, którzy osiągają duże przychody, ale także koszty utrzymania biznesu. Nie są oni w stanie w krótkim czasie zaoszczędzić dużych pieniędzy, ale dzięki takim rozwiązaniom są w stanie spłacać raty leasingowe.

W ofertach leasingu dostępne są najnowsze modele samochodów, za które normalnie bylibyśmy zmuszeni zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Firmy samochodowe wychodzą naprzeciw klientom, którzy chcą zaznać trochę luksusu. Dzięki temu coraz więcej osób z klasy średniej może sobie pozwolić na nowy samochód. Przed podpisaniem umowy leasingowej musimy udokumentować nasze dochody i zobowiązać się do przestrzegania umowy i płacenia rat. W dłuższej perspektywie czasu leasing wychodzi nawet drożej niż normalny zakup auta, ale przez fakt, że jest to rozłożone w czasie to nie odczuwamy aż tak skutków zakupu.

Jednorazowy duży wydatek bardziej uszczupla nasz budżet niż comiesięczne raty rozłożone na kilka lat. Warto zauważyć, że wydatki eksploatacyjne takie jak naprawy czy też zakup paliwa samochodu, który jest używany zarówno prywatnie jak i służbowo zakupionego w leasingu są zaliczane w 75 procentach do kosztów uzyskania przychodu. Jeśli jednak samochód jest przeznaczony tylko i wyłącznie do działalności to właściciel jest wtedy jednak zobligowany do prowadzenia ewidencji przebiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here