Limity wiekowe do pożyczek – o co w nich chodzi?

0
1349
Limity wiekowe do pożyczek – o co w nich chodzi

W każdej firmie pożyczkowej obowiązują limity wiekowe dla klientów, którzy chcą się starać o pożyczkę w 15 minut. Od czego zależą te limity i jak je rozumieć? Sprawdź, w jakim wieku musisz być, żeby wziąć pożyczkę.

Limitów wiekowych do pożyczki nie da się uniknąć

Zarówno każdy bank, jak i każda firma pożyczkowa, ustalają konkretne limity wiekowe dla swoich potencjalnych klientów. Limit wiekowy to ograniczenie uwzględniające zarówno minimalny, jak i maksymalny wiek pożyczkobiorcy lub kredytobiorcy. Limitów nie da się ominąć, gdyż są one jednym z podstawowych wymagań tak banków, jak i firm pożyczkowych. Odpowiedni wiek jest obok posiadania polskiego obywatelstwa, podania numeru telefonu komórkowego czy konta bankowego podstawowym wymaganiem pozwalającym firmie pożyczkowej rozpatrzyć wniosek o pożyczkę. W każdej firmie pożyczkowej limity wiekowe mogą się zmieniać. W kontekście limitów wiekowych rozróżniamy minimalny i maksymalny wiek pożyczkobiorców. Są jednak firmy, które podchodzą do takich limitów bardzo liberalnie, szczególnie do maksymalnego wieku pożyczkobiorców. Pożyczki dla każdego porównasz na www.chwilowki360.pl/wiedza/240/pozyczka-w-15-minut-bez-limitu-wiekowego.

Pożyczka w 15 minut i minimalny wiek pożyczkobiorcy

Takim absolutnie minimalnym wiekiem pożyczkobiorcy (wymaganym prawem) jest 18 lat, bo człowiek dopiero wtedy uzyskuje pełną zdolność do czynności prawnych. Oprócz tego zastrzeżenia, firmy pozabankowe mają dosyć dużą dowolność w ustalaniu warunków obsługi klientów. Każda firma może samodzielnie ustalić minimalny wiek pożyczkobiorcy. Limity wiekowe w jednym przypadku zaczynają się od 18 lat lub od 21, ale są też firmy, które udzielają pożyczek klientom w wieku minimum 25 lat. Od czego zależą te różnice? Przede wszystkim od indywidualnej oceny ryzyka w rozumieniu konkretnej firmy pożyczkowej. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że finanse w życiu młodych ludzi często podlegają różnego rodzaju zawirowaniom. Młodzi ludzie nie są jeszcze do końca samodzielni – nie pracują lub pracują tylko na część etatu i są całkowicie, lub w dużej mierze na utrzymaniu rodziców. Dodatkowo brak doświadczenia i wystarczających umiejętności sprawia, że pierwsze z podejmowanych przez takich ludzi prac nie są zwykle zbyt dobrze płatne, i nie są stabilne.

Na początku drogi zawodowej często zmieniamy ścieżkę swojego rozwoju. Zwalniamy się z pracy lub wyjeżdżamy za granicę. Sytuacja finansowa nie jest u nas jeszcze tak ustabilizowana, jak u ludzi w wieku 30 czy 40 lat. W Polsce do 25 roku życia rodziny zakłada coraz mniejsza grupa młodych ludzi, a to właśnie moment założenia własnej rodziny sprawia, że musimy wydorośleć i wziąć sprawy finansowe w swoje ręce. Do tego czasu często korzystamy z pomocy rodziców i nie zależy nam tak bardzo na budowaniu swojej stabilności finansowej i poduszki bezpieczeństwa finansowego. Firmy pożyczkowe doskonale to rozumieją i dlatego pożyczka w 15 minut nie zawsze jest udzielana bardzo młodym wnioskodawcom.

Pożyczka w 15 minut i maksymalny wiek pożyczkobiorcy

Limit wiekowy ma zastosowanie również w przypadku maksymalnego wieku. On również różni się w zależności od firmy. W jednym przypadku maksymalny wiek to 70 lat, w innym 72, 75 czy 80. Są też firmy, które pożyczają pieniądze wyłącznie klientom, którzy nie skończyli 65. roku życia, ale możemy znaleźć też oferty, w których nie ustalono maksymalnego wieku pożyczkobiorcy, chociaż są one nieliczne. O co chodzi z maksymalnym wiekiem i dlaczego firmy starają się ograniczyć grono starszych klientów? Powód jest bardzo prosty, a tak naprawdę można wyróżnić tutaj dwa powody. Pierwszy powód to fakt, że pożyczkobiorca, który ma 60 i więcej lat tak naprawdę w każdej chwili może pożegnać się z życiem. Niestety nasze życie jest nieprzewidywalne i mimo iż czujemy się dobrze, nigdy nie wiemy, ile życia nam zostało. Im jesteśmy starsi, tym bardziej wzrasta prawdopodobieństwo zgonu.

Dodatkowo firmy pożyczkowe zdają sobie dobrze sprawę z tego, że po przejściu na emeryturę Polacy dysponują znacznie mniejszymi kwotami niż wtedy, kiedy pracowali. Nie oznacza to jednak, że emeryci i renciści mają mniejsze potrzeby finansowe. W niektórych przypadkach jest wręcz przeciwnie, bo dochodzą wydatki na leczenie, rehabilitację oraz na pomoc dorosłym już dzieciom i wnukom. Im jesteśmy starsi, tym zwykle bardziej schorowani, a w związku z tym mamy mniej pieniędzy. Każdej firmie pożyczkowej zależy na tym, żeby pożyczkobiorca oddał swoje zobowiązanie, stąd właśnie ograniczenie maksymalnego wieku osoby mogącej wnioskować o pożyczkę.

Pożyczka w 15 minut to wygodny sposób podreperowania domowego budżetu, ale żeby ją uzyskać, trzeba spełniać podstawowe kryteria wymagane w danej firmie. Dowiedz się więcej o pożyczkach na stronie CHWILÓWKI360.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here