Możliwości nowoczesnego konta bankowego

0
1120
Możliwości nowoczesnego konta bankowego

Obecnie prawie wszyscy mamy konto bankowe, gdyż pracodawcy rzadko chcą wypłacać wynagrodzenie gotówką. Konkurencja na rynku jest duża, więc chcąc zachęcić klientów do skorzystania właśnie z ich oferty, banki coraz bardziej ułatwiają procedury zakładania rachunku i bardzo go unowocześniają. Jakie możliwości ma taki rachunek?

Jak działa nowoczesne konto bankowe?

Działające na polskim rynku instytucje bankowe oferują prowadzenie rachunków praktycznie bez żadnych opłat, ale by móc korzystać z takiej promocji, trzeba aktywnie korzystać z rachunku. Bank bowiem uzależnia wysokość opłaty od spełnienia przez klienta konkretnego warunku, związanego z aktywnymi działaniami. Przede wszystkim trzeba zagwarantować, iż nasze wynagrodzenie będzie przelewane na dane konto bankowe, a my będziemy korzystać z karty bankomatowej. Określona jest zazwyczaj ilość transakcji lub kwota, na którą muszą one opiewać.

Internetowe konto bankowe – jak to działa?

Jeśli dobrze radzimy sobie z obsługą komputera, możemy założyć konto internetowe. Bankowość elektroniczna pozwala na oszczędność czasu, gdyż nie musimy planować wyprawy do oddziału banku, by założyć lokatę, wziąć kredyt czy wykonać zwykły przelew. Wszystkie operacje możemy wykonywać z domu, gdyż konto internetowe jest aktywne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, więc nie dotyczą nas świąteczne ani nocne przerwy. Jeśli będziemy mieli jakikolwiek problem, zawsze możemy zadzwonić do pracownika infolinii, który z pewnością pomoże. Na stronie działa także czat, za pomocą którego szybko skontaktujemy się z pracownikiem banku. Tego typu konto bankowe jest

całkowicie bezpieczne – jest bowiem chronione unikalnym hasłem, a samo logowanie odbywa się przy pomocy zaszyfrowanego protokołu SSL. Jeśli chcesz poznać pełną ofertę, zajrzyj tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/konta/nest-konto.

Nowoczesne aplikacje mobilne powiązane z kontem bankowym

Do nowoczesnego konta bankowego oferowana jest także aplikacja, którą ze strony banku możemy ściągnąć na swój smartfon. Bank w telefonie to wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, czyli zabezpieczyć telefon. Osoby, które kontaktują się z bankami przez smartfony i tablety, są bowiem bardziej narażone na ataki cyberzłodziei niż użytkownicy tradycyjnych komputerów. Korzystając z aplikacji mobilnej ustalmy limit na przelewy i wydatki mobilne. Banki ustalają automatycznie, niskie limity dla transakcji zlecanych przez aplikację w telefonie – w ten sposób zabezpiecza nas przed utratą pieniędzy. Jeśli limity dla bankowości mobilnej są zbyt wysokie na nasze potrzeby, obniżmy je. Trzeba także założyć silne hasła: osobne do telefonu i do aplikacji bankowej. Hasło do telefonu umożliwia blokowanie ekranu startowego i dostępu do aplikacji, co w przypadku kradzieży telefonu zablokuje dostęp do jego zawartości.

Nowoczesne konto bankowe jest połączone z wieloma usługami dodatkowymi, a by z nich skorzystać musimy tylko złożyć wniosek przez internet. Bankowość elektroniczna i aplikacje mobilne dają dużo możliwości i ułatwiają korzystanie z rachunku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here