NNW, OC, AC – co należy o nich wiedzieć?

0
1490
NNW, OC, AC – co należy o nich wiedzieć?

NNW, OC i AC to popularne skróty, które stosuje się w dziedzinie ubezpieczeń pojazdów mechanicznych. Czy jednak wiesz, co dokładnie kryje się pod tymi nazwami? Jaki jest zakres konkretnego świadczenia? Które z nich będzie najbardziej korzystne, gdy Twój pojazd mechaniczne ulegnie zniszczeniu lub zostanie skradziony?

Ubezpieczenie OC

Polisa OC, obejmuje wszelkie roszczenia osoby, której auto zostało uszkodzone z Twojej winy. Świadczenie uważane jest za najbardziej podstawowe dla właścicieli pojazdów mechanicznych. Brak ważnego OC wiąże się z karą wysokiej grzywny w wysokości 4200 złotych. Na stronie internetowej CUK.pl znajdziesz wszelkie szczegółowe informacje na temat ubezpieczenia swojego samochodu. Polisa OC firmy jest ważna nie tylko w Polsce, ale również innych, trzydziestu sześciu krajach Europy.

Ubezpieczenie NNW

Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia wypłatę odszkodowania w przypadku, gdy Ty lub pasażerowie Twojego auta doznacie uszczerbku na zdrowiu, w wyniku m.in. wypadku komunikacyjnego. Świadczenie obejmuje m.in.:

  • urazy psychiczne
  • trwałe uszkodzenia ciała
  • śmierć ubezpieczonego podmiotu

Uzyskane środki pokryją koszty leczenia oraz rehabilitacji. Ich wysokość zawarta jest w ogólnych warunkach umowy. W przypadku świadczenia warto rozważyć, kto powinien być objęty polisą i jaki procent sumy zostanie przeznaczony na leczenie lub rehabilitację. Polisa zapewnia również wypłatę środków w przypadku śmierci osoby ubezpiecznonej.

Ubezpieczenie AC

Świadczenie autocasco nie jest obowiązkowe, jednak jego zakup jest niezwykle korzystny. Firma zobowiązana jest wypłacić odszkodowanie m.in. w przypadku:

  • uszkodzenia pojazdu przez warunki atmosferyczne
  • spowodowania szkody przez ubezpieczonego w wypadku
  • kradzieży pojazdu mechanicznego

Decydując się na zakup polisy autocasco, warto skorzystać z kalkulatora OC i AC, który pomoże wybrać najbardziej korzystną ofertę.

Świadczenia  OC, AC i NWW umożliwiają bezpieczną i spokojną podróż samochodem, motorem, itp. nie tylko nam, ale również naszym pasażerom. Nie warto ich jednak kupować w agencjach konkretnych firm. Korzystając z internetu, mamy bowiem możliwość wyboru najlepszej opcji spośród wielu dostępnych ofert. Dodatkowo, wiele z nich wzbogaconych jest o wiele promocji i innych bonusów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here