Skorzystaj z oferty leasingu

0
1528
Skorzystaj z oferty leasingu

Według wielu kierowców posiadanie własnego samochodu ułatwia życie. Auto pozwala na dużo większą swobodę, niż na przykład w przypadku transportu publicznego. Pojazd daje poczucie komfortu i niezależności. Nie każdego stać jednak na nowe auto z salonu. Zbyt kosztowne niekiedy okazuje się także kupno używanego pojazdu. Rozwiązaniem może okazać się jednak leasing.

Leasing – oferta dla firm i osób fizycznych

Leasing to rozwiązanie, z którego najczęściej korzystają małe i średnie przedsiębiorstwa, które dzięki tej formie finansowania mogą pozwolić sobie na użytkowanie samochodów, ale także innych środków trwałych, takich jak na przykład sprzęt komputerowy czy biurowy. Leasing to oferta adresowana także do osób fizycznych. W tym przypadku dotyczy jednak przede wszystkich użytkowania czterech kółek.

Podstawowe zasady leasingu

Umowa leasingowa zawierana jest pomiędzy leasingodawcą – czyli właścicielem pojazdu, a leasingobiorcą – czyli osobą, która będzie go użytkowała. Umowa zawierana jest najczęściej na okres od dwóch do pięciu lat. Bezpośrednio po podpisaniu dokumentów, leasingobiorca musi wnieść opłatę na rzecz kapitału początkowego, a następnie przez cały okres korzystania z pojazdu jest zobowiązany do wpłacania comiesięcznych rat. Gdy umowa dobiega już końca, leasingobiorca ma prawo wykupić samochód. Nie jest to jednak jego obowiązek. Jeżeli zrezygnuje z tej możliwości pojazd nadal będzie własnością leasingodawcy.

Leasing na auto używane? To możliwe!

Wiele osób zastanawia się czy jest możliwy leasing na auto używane. Podpowiadamy, że tak. Sporo kierowców decyduje się właśnie na użytkowanie pojazdów z drugiej ręki, ponieważ ich wartość rynkowa jest dużo niższa, niż w przypadku tego samego modelu prosto z fabryki. Oznacza to bowiem w praktyce, że zarówno wysokość opłaty, którą trzeba wnieść tuż po podpisaniu umowy z leasingodawcą, jest dużo niższa, a dodatkowo również comiesięczne raty są mniej odczuwalne dla portfela.

Zdaj się na fachowe doradztwo

Jeżeli szukasz najkorzystniejszej umowy leasingowej zdaj się na fachowe doradztwo. Takie usługi świadczy centrum finansowe CLS. Firma oferuje między innymi pomoc w przypadku pojazdów z drugiej ręki. Leasing samochodów używanych w przypadku centrum dotyczy jednak pojazdów, które nie mają więcej, niż dziesięć lat. Auto wybrane przez leasingobiorcę musi być w dobrym stanie technicznym. Co istotne, nie musi on szukać wymarzonego pojazdu w autoryzowanych punktach sprzedaży. Może zdecydować się na auto sprzedawane przez osobę fizyczną lub przez dowolny komis. Więcej informacji można znaleźć na cls.pl – kalkulator leasingowy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here