Wyjątkowy prezent na chrzciny – moneta kolekcjonerska

0
1889
Wyjątkowy prezent na chrzciny – moneta kolekcjonerska

Rodzice chrzestni często stają przed trudnym wyborem, jakim jest zakup upominku dla malucha. Nie jest to proste zadanie, gdyż nie każdy wie, na co należy zwrócić uwagę i jakie kryteria powinien spełniać prezent na chrzciny. Są pewne prezenty, które sprawdzą się niemal zawsze, takie jak medaliki czy albumy pamiątkowe. Może jednak warto postawić na coś nieco mniej banalnego i wybrać monetę kolekcjonerską?

Numizmat jako prezent – tak czy nie? 

Są osoby, które nie są przekonane do tego, że moneta kolekcjonerska lub wyjątkowy medal będzie prezentem odpowiednim na chrzciny. Warto jednak pamiętać, że moneta będzie wyjątkową pamiątką, nawiązującą do tego wydarzenia. Gdy dziecko będzie już starsze, może stanowić bodziec do rozmowy na temat historii monet. Inna zaleta? Moneta to prezent, który zostaje z człowiekiem na bardzo długo. Można nawet stwierdzić, że na zawsze. Odpowiednio przechowywane monety są bowiem w stanie przetrwać w nienaruszonym stanie nawet setki lat! 

Moneta na chrzciny – jaką wybrać?

Decyzja zapadła – kupujemy monetę… tylko jaką? 

  • Najlepiej postawić na numizmat posiadający certyfikat autentyczności (taki posiadają m.in monety z skarbnicanarodowa.pl
  • Chrzest to idealna okazja na zakup numizmatu ze obrazem Jezu Ufam Tobie, który będzie idealnie pasował do okazji. Będzie stanowił ciekawą alternatywę dla medaliku
  • Ciekawym pomysłem jest kupienie monety nawiązującej do ważnego wydarzenia historycznego 

Numizmat może być podstawą prezentu, ale także i jego uzupełnieniem. W takim wypadku warto postawić na numizmat wykonany ze srebra lub złota. Dodatkowo, warto kupić estetyczne pudełko do przechowywania i eksponowania monety. 

Monety są ciekawą alternatywą dla klasycznych prezentów na chrzciny. Odpowiednio dobrane potrafią zachwycać, są małymi dziełami sztuki i pamiątką na całe życie. Jeżeli więc chcesz, aby obdarowany przez Ciebie maluch miał niezwykłą pamiątkę z tego wyjątkowego dnia, jakim są chrzciny – postaw na numizmat. 

[Głosów:3    Średnia:1.7/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here