Czym są skrzyniopalety i jakie są ich rodzaje?

0
2370
Czym są skrzyniopalety i jakie są ich rodzaje?

Naczelnym zadaniem skrzyniopalet jest ułatwienie czynności składowania towaru. W przypadku, gdy są one wykonane solidnie mogą bardzo dobrze chronić towar przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami. Skrzyniopalety to rozwiązanie ostatnio stosowane coraz częściej, jako że są skuteczne i wytrzymałe.

Budowa skrzyniopalet

Skrzyniopaleta w wersji standardowej swoją budową przypomina drewniane skrzynie lub pojemniki. Najczęściej posiada wymiary jednorazowych palet tradycyjnych, tzw. europalet, a więc 1200 x 800 mm. Dzięki stosowaniu tego rodzaju pojemników można składać towar w systemach magazynowania oraz dokonywać przenoszenia produktów przez urządzenia przeładunkowe np. wózki widłowe. Budowa skrzyniopalet opiera się na dwu bądź czterowjazdowej podstawie. Wykonywane są na zamówienie indywidualne i dostosowywane do parametrów wymaganych przez klienta.

Właściwości skrzyniopalet

Skrzyniopalety służą, jak już zostało wspomniane, do przechowywania towaru, składowania produktów oraz ochrony ich przed uszkodzeniami mechanicznymi. Są to bardzo uniwersalne przedmioty, które pozwalają na stosowanie ich zarówno w większych powierzchniowo magazynach lub halach wielkich firm produkcyjnych, jak i w małych przedsiębiorstwach usługowych. Każda branża jednak cechuje się innymi potrzebami, w związku z czym skrzyniopalety dobierane są do danego rodzaju działalności przedsiębiorstwa.

Typy skrzyniopalet

Skrzyniopalety można podzielić przede wszystkim ze względu na tworzywo, z których zostały wykonane. Skrzyniopalety plastikowe – będące pierwszym rodzajem omawianych pojemników – składają się z europalety jako podstawy. Skrzyniopalety plastikowe są szczególnie użyteczne podczas magazynowania artykułów spożywczych. Podstawę skrzyniopalety drewnianej stanowi europaleta wykonana z drewna. Dzięki swojej solidnej budowie dają możliwość wygodnego i bezpiecznego transportu wszelkiego rodzaju produktów oraz magazynowania towarów. Skrzyniopaleta metalowa jest najbardziej wytrzymała i najlepiej chroni produkty przed uszkodzeniem. Wymaga jednak specjalnych rozwiązań konstrukcyjnych podczas składowania. Skrzyniopalety wykonywane są ze sklejki, płyty pilśniowej czy różnych rodzajów tektur. Jeżeli chodzi o najczęściej używany rodzaj drewna do budowy skrzyniopalet to poleca się drewno iglaste. Skrzyniopalety mogą występować w wersji litej, a więc całkowicie zabudowanej oraz ażurowej. Mogą posiadać uchylną klapę wmontowaną. Występują w wersjach na płozach, klockach lub na kołach. Skrzyniopalety posiadające płozy przewozi się na wózkach widłowych, zaś wyposażone w koła sprawdzają się w magazynach o niewielkiej powierzchni.

[Głosów:1    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here