Od asystenta do szefa, czyli jak przejąć firmę?

0
1305
przejęcie firmy
fot. pexels.com

Na pewno słyszałeś o takich przypadkach rozwoju kariery, że dana osoba została zatrudniona w jakiejś firmie na stanowisko dość niskie, np. na asystenta, a po kilku lub wielu latach obejmuje stanowisko zarządcze lub być może jest współwłaścicielem, wspólnikiem firmy. Jak myślisz, czy to jest naprawdę możliwe? Dowiedz się, z jakim podejściem szukać pracy i jak w niej się realizować, aby również pokonać taką drogę awansu!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/przejecia-firm/

Nastawienie i plan to podstawa

Co prawda, wiele osób przechodzi drogę tak znaczącego awansu kompletnie tego nie planując, natomiast są to zdecydowanie wyjątki. O wiele lepiej i skuteczniej jest zwyczajnie sobie taką drogę zaplanować i nastawić się na nią w głowie. Jak? Już szukając pracy należy wybrać takie miejsce, które jest nam bliskie, zwłaszcza jeśli chodzi o misję i wizję marki. Dzięki temu będzie nam łatwiej utożsamić się z danym miejscem, a to z kolei sprawi, że będziemy w stanie zaangażować się w pracę, rozwijać. Dodatkowo, planując sobie takie założenie, że chcielibyśmy obejmować coraz to większe stanowiska w danej firmie, mamy większe prawdopodobieństwo na osiągnięcie tego celu, ponieważ zwyczajnie nasz mózg programuje się na osiągnięcie takiego celu.

Tego nie możesz pominąć

To, że wyznaczysz sobie cel i świadomie wybierzesz firmę, w której chcesz realizować się zawodowo, niestety może nie wystarczyć. Wynika to stąd, że ta droga, mimo iż w znacznym stopniu będzie od ciebie zależna, to nie całkowicie. Firma, w której będziesz chcieć ten cel zrealizować ma ogromne znaczenie w tej kwestii, ponieważ to ona może ci umożliwić lub utrudnić rozwój pod takim aspektem. Pamiętaj zatem, aby porozmawiać z kierownikami lub szefem firmy o twoich wstępnych planach i dowiedzieć się, czy druga strona akceptuje je i umożliwia właśnie taki rozwój. Otóż może się okazać, że wybrana firma nie daje takiej możliwości, jaką sobie zaplanowałeś, nie można awansować aż w tak intensywnym stopniu. Dobrze jest wiedzieć to na początku drogi, aniżeli rozczarować się w momencie pełnego zaangażowania w działanie firmy i realizację swojego celu.

Przeczytaj też: https://www.zdrowie.info.pl/podstawy-parzenia-kawy-kawe-wybrac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here