Praca listonosza

0
2399

W naszym kraju jest wiele zawodów, które cieszą się niemałą popularnością i społeczeństwo darzy je wielkim szacunkiem. Są to między innymi Policjanci, Strażacy czy Lekarze. Wszyscy wykonują swoją pracę najlepiej jak potrafią, służą swojej ojczyźnie i obywatelom, narażają swoje życie i zdrowie, aby nas chronić czy ratować. Są to prawdy, które każdy, o tych zawodach zna, oczywiście powinniśmy ich szanować, darzyć należytym szacunkiem. Jednak są również inne zawody, które naprawdę wymagają wysiłku i oddania, a w naszym kraju są bardzo niedoceniane, jeżeli chodzi, o zarobki, ale również, o szacunek dla tych ludzi. Ponieważ często zdarza się, że takie osoby są bardzo poniżane przez ludzi, co jest bardzo przykre, ale niestety tak to wygląda.

Pierwszy zawód, który państwu przedstawię to hydraulik, połowa osób pewnie teraz śmieje się z tego wyboru jednak prawda jest taka, że bez niego nie mielibyśmy dostępu do bieżącej wody w naszym domu. Co robimy, kiedy coś nam się popsuje w kranie lub prysznicu? Dzwonimy po hydraulika, tak samo sprawa wygląda, jeżeli chodzi resztę rzeczy, na przykład cieknąca woda od sąsiada z góry. Jest wiele spraw, które wymagają interwencji hydraulika, ponieważ sami nie mamy jak tego zrobić, bo się na tym nie znamy, a mimo wszystko wciąż robimy sobie żarty z tego zawodu i uważamy tych ludzi za jakichś gorszych, co jest naprawdę bardzo przykre. W krajach zachodnich, taki zawód jest doceniany i dobrze płatny, może wzielibyśmy od nich przykład.

Kolejnym zawodem jest praca listonosza.

W tym przypadku, również nasze społeczeństwo uważa to za jakichś gorszy typ, który nie powinien w ogóle istnieć. Ile to razy słyszało się, że właściciele wypuszczali groźne psy, aby pogryzły biednego listonosza, tylko po to, aby on nie dostarczył listu z jakimś pismem wzywającym do zapłaty. Listonosz musi przez to wszystko przechodzić, chociaż nie jest niczemu winny, dostaje niewielkie pieniądze, a tak naprawdę naraża swoje życie i zdrowie każdego dnia. Pomyślmy, o tym następnym razem, kiedy będziemy przyjmować listonosza do naszych bram.

Budowlaniec to następny zawód, który jest naprawdę niedoceniany, bez nich nie mielibyśmy gdzie mieszkać, chyba nawet nie muszę mówić, co im zawdzięczamy. Mimo to, wciąż uważamy ich za gorszych, wymyślamy żarty na ich temat i staramy się ich poniżać na każdym kroku…

Jak widzimy nie tylko trzy zawody wymienione na początku służą naszemu krajowi, te trzy później również, dlatego doceńmy pracę innych, nie pozwólmy sobie na brzydkie słowa i wyśmiewanie się z tych zawodów, ponieważ jest to złe i karygodne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here