Zakładanie konta w banku

0
1714

Jeśli interesuje nas zakładanie konta w banku to na pewno ucieszy nas wiadomość, że można to robić w domu. Wchodzimy na stronę wybranego przez nas banku. Mamy tam specjalne formularze, które wypełniamy. Nie ma, co liczyć na to, że w tym samym dniu takie konto założymy. W ogóle proces założenia konta jest o wiele bardziej skomplikowany. Gdyby tak nie było to każdy z nas bez większych problemów mógłby założyć sobie konto fikcyjne. Na to nie pozwoli polskie prawo, dlatego najpierw wypełniamy sobie wniosek przez Internet, ale później musimy już czekać na kuriera, który z dokumentami do nas przyjedzie.

Możemy też między czasie my wysłać kopię dokumentów, jakie są potrzebne do banku. Wtedy umowa będzie gotowa i kurier przyjdzie żebyśmy mogli się z nią zapoznać i podpisać. Podpis składa dokładnie ta osoba, która widnieje w dokumentach. Nie ma możliwości upoważniać kogokolwiek innego. Skoro my zakładamy konto to chcemy żeby wszystkie umowy były czytane przez nas i żebyśmy my wiedzieli, co się tam znajduje. Umowę można znaleźć wcześniej w Internecie i na pewno warto byłoby taką okazję wykorzystać i się z nią zapoznać. Nas najbardziej zawsze będzie interesowała tabela opłat.

Jeśli widzimy, że jest tutaj wszystko tak jak sobie to zakłuliśmy to nie ma, co szukać innego konta tylko w tym banku zostajemy. Samo założenie konta nie jest długotrwałe i w maksymalnie kilka dni wszystko będzie gotowe. Jeśli bank ma placówkę u nas w mieście to żeby przyspieszyć cały proces warto się tam udać. Możemy te najpotrzebniejsze dokumenty wyplenić od ręki. Wtedy konto założymy w kilka minut. Nie wszystkie banki na pewno mają swoje siedziby w naszym mieście, a więc często nie mamy innego wyjścia jak postawić na Internet.

Wybór konta i banku

Trzeba sprawdzić czy założenia konta jest darmowe. Nie chcemy przecież w dzisiejszych czasach płacić za coś, co w większości przypadków jest całkowicie za darmo. Teraz sprawdzamy czy musimy płacić za prowadzenie rachunku. Stawki bywają tutaj bardzo różne. Bardzo często koszty są zerowe, ale kilka razy w miesiącu musimy zapłacić kartą. Raczej nie jest to dla nas problemem, bo robimy to bardzo często. Trzeba to jednak bardzo dokładnie sprawdzić, a wtedy będziemy wiedzieć jak bank, który nas zainteresował pochodzi do tego tematu i jaką ma politykę. Dobrze, że dzisiaj bez najmniejszych problemów można będzie wszystko sprawdzić. Jesteśmy wtedy pewni na sto procent, że wybraliśmy właściwą firmę i że oferta jest dla nas bardzo korzysta, a konto bardzo bezpieczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here