Akademia Ignatianum – dlaczego warto na niej studiować?

Akademia Ignatianum - dlaczego warto na niej studiować

Wyższa Szkoła Filozoficzno-Pedagogiczna Ignatianum jest jedną spośród dwóch uczelni na terenie naszego kraju, która prowadzona jest przez zakon jezuitów. Każdego roku ponad cztery tysiące studentów zdobywa tam wiedzę na różnych kierunkach: praca socjalna, politologia, kulturoznawstwo, pedagogika oraz filozofia. Dlaczego warto wybrać się na studia właśnie na tę uczelnię?

Akademia w Krakowie – co można znaleźć na jej kampusie?

Sale dydaktyczne i wykładowe w tradycyjnym wydaniu to zdecydowanie nie wszystko, co jest nam w stanie zaoferować Akademia Ignatianum w Krakowie. Należy wspomnieć również o specjalnej biomedycznej sali (na potrzeby studentów na kierunkach: psychologia, praca socjalna oraz pedagogika), doskonale wyposażonej pracowni komputerowej i multimedialnej sali językowej. Ponadto uczelnia ta oferuje nam zupełnie nowe pomieszczenia, które są dedykowane dla kierunku dziennikarstwo: centrum medialne oraz newsroom. W całości budynku znajdują się innowacje dobrane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w taki sposób, żeby każdy czuł się swobodnie.

Możliwość nauki w cichym miejscu

Do dyspozycji studentów jest Biblioteka Naukowa Księży Jezuitów w Krakowie, która należy do Federacji Kościelnych Bibliotek FIDES. Biblioteka na Akademii Ignatianum może stanowić znakomite miejsce, w którym każdy ze studentów będzie się oddawał swoim obowiązkom i zadaniom w ciszy. Spokój i cisza nie są jedynym plusem, gdyż w czytelni znaleźć można specjalne miejsce przeznaczone do pracy, jak i stanowiska mające na wyposażeniu komputery z dostępem do Internetu.

Możliwość poznania nowych ludzi

Studiowanie na Akademii Ignatianum stanowi świetną okazję do poznawania nowych ludzi. Są nimi koleżanki oraz koledzy z roku, znajomi, przyjaciele i przede wszystkim wielu wykładowców, którzy poza przekazywaniem wiedzy służą wsparciem, radą i pomocą. Za ich sprawą studiowanie może stać się procesem pobudzającym kreatywność i kształtującym osobowość. Daje to ogromne możliwości do rozwijania umiejętności i zainteresowań koniecznych w przyszłym zawodzie.

Zajęcia dodatkowe

Na Akademii Ignatianum działa sporo Kół Naukowych, które pozwalają studentom na rozwijanie własnych pasji, jak również na zawieranie zupełnie nowych znajomości. Dostępność różnych staży, kursów oraz odpowiednio zorganizowanych wydarzeń może urozmaicać życie na uczelni, wpływając pozytywnie na zdobywanie nowych umiejętności, wiedzy oraz produktywne spędzanie czasu wolnego. Rozwój osobisty to zdecydowanie nie wszystko, dlatego też, jeżeli ktoś zechce pomagać innym, może zawsze zaangażować się w funkcjonujący na tej uczelni wolontariat.