Czy warto uczyć się angielskiego online?

0
1599

Tutaj znajdują się trzy powody, dla których nauka angielskiego w sieci to najlepszy sposób na opanowanie języka angielskiego

Nauka angielskiego z domu to wygoda

Nauka angielskiego w domu jest wyjątkowa ciekawa i prosta. Można by wręcz rzecz, że banalna. Nie musisz się przebierać, wychodzić na zajęcia, jechać gdzieś autobusem czy marnować pół godziny na szukanie parkingu. Jest to szczególnie istotne w czasach pandemii, kiedy to ludzie pozamykani są w domach i nie mogą nigdzie wychodzić. Wstajesz o której chcesz, uczysz się o której chesz. Oczywiście, trochę inaczej wygląda to kiedy pracujesz czy uczysz się w szkole bądź na studiach, ale i wtedy masz znacznie więcej czasu dla siebie, gdyż nie marnujesz go na dojazd do szkoły językowej

Uczysz się tego co cię interesuje

Jest to kolejna warta uwagi cecha nauki z domu. O ile nie płacisz za jakiś kurs, który leci według ustalonego planu, a uczysz się sam w domu – wybierasz to co cię interesuje. Lubisz motoryzacje? No to masz do wyboru setki artykułów w języku angielskim poświęconym temu zagadnieniu. A może interesuje cię fitness? Tysiące filmików nagranych przez youtuberów czy innych twórców. Założę się, że na cokolwiek teraz nie wpadniesz, nawet na najgłupszy temat – znajdziesz w necie darmowe lekcje angielskiego związane z tym tematem. Dotyczy to również gramatyki języka angielskiego. Załóżmy że masz problem z konstrukcją gramatyczną have got. Co robić? Wstukujesz w google odpowiednią frazę, np lekcje z have got czy po prostu ćwiczenia z have got – i znajdujesz np have got, a tam wszystkie wyjaśnienia, ćwiczenia i test sprawdzający. Za darmo. Dostępne 24h na dobę.

Nie musisz płacić za naukę angielskiego

Z racji, że każdy z nas spędza teraz więcej czasu online (pandemia!) to napotykamy teraz masę reklam szkół językowych, kursów angielskiego, lekcji przez Skype. Jeśli zainteresuje Cię taka forma nauki – super. Zadzwoń, wyślij maila, spytaj o zniżkę. Może się uda. Ale pamiętaj, że nie musisz płacić. Nie chodzi oczywiście o jakieś lewe dostępy do stron, kradzież danych czy współdzielenie kont. Po prostu w internecie jest cała masa darmowych kursów języka angielskiego, za które nie musisz płacić ani grosza. Są całkowicie za darmo i do tego sa bardzo dobre. Zanim zdecydujesz się na jakiś kurs – sprawdź czy ma jakieś opinie, czy ma fanpage na Facebooku, zobacz co o nim ludzie mówią. Dlaczego? Warto jednak poświęcić swój czas na wartościowy produkt. Zresztą jest też masa lekcji online za darmo (no, czasami trzeba obejrzeć 30 sekundową reklamę), ale ogólnie – w necie znajdziesz wszystko dostyczące nauki angielskiego bez ponoszenia żadnych kosztów!

Wady nauki online

Nauka online ma też wady. Niestety. Największą jesteś Ty jako uczeń. Co? No właśnie. Nikt nad tobą nie stoi, nikt Ci nie mówi – hej, bierz się do nauki, lekcja za 3 minuty. Sam musisz wstać, włączyć komórkę czy komputer i zacząć się uczyć. W końcu robisz to dla siebie, nieprawdaż?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here