Jak zadbać o samorozwój w czasach koronawirusa?

0
1421
Jak zadbać o samorozwój w czasach koronawirusa

Właśnie teraz jest doskonały czas na zwiększanie własnych kompetencji zawodowych, zdobywanie nowych umiejętności czy wiedzy. W obliczu pandemii koronawirusa większość z nas pozostaje w domach, pracujemy zdalnie albo wcale nie wykonujemy zawodowych obowiązków. Wolny czas możemy więc poświęcić na polepszanie kwalifikacji zgodnie z wykonywanym zawodem, rozszerzanie specjalizacji albo tzw. przekwalifikowanie się, zgodnie z trendami panującymi na rynku. Bez względu na to, jaki jest powód chęci samorozwoju i dokształcania się, korzystać możemy z łatwością oraz optymalnym komfortem ze szkoleń online. Trzeba przyznać, że baza usług rozwojowych w tym zakresie znacznie rozszerzyła się w ostatnim czasie. Kursy i szkolenia przez internet to tak naprawdę dzisiaj jedyna opcja, by móc przeprowadzać zajęcia rozwojowe dla pracowników. Polski rząd ustanowił przecież ograniczenia, które zakazują organizacji tego typu spotkań w dużych grupach. Zajęcia bez konieczności bezpośredniego kontaktu wydają się więc doskonałym sposobem na to, by móc inwestować w wiedzę oraz umiejętności bez wychodzenia z domu.

Baza usług rozwojowych: https://www.cee.pl/dofinansowanie/baza-uslug-rozwojowych/ – tutaj znajdziesz kompleksowe informacje na temat bazy usług rozwojowych.

Jakie szkolenia online warto wybierać?

Oczywiście, wiele zależy od zawodu, jaki wykonujemy na co dzień i od kompetencji, jakie już wykazujemy. Warto jednak pamiętać, że na samorozwój nigdy nie jest za późno, a my sami możemy brać udział w dowolnych szkoleniach. Nie mówimy tu oczywiście o kursie garncarstwa czy szydełkowania, na które wybieramy się w ramach realizowania pasji, ale o tych, które pozwalają podnosić nasze kwalifikacje zawodowe, niezbędne do uzyskania lepszej pozycji na rynku pracy.

Dzisiaj ogromną popularnością cieszy się kurs księgowości online, ponieważ zawód księgowej uznawany jest za ten najbardziej przyszłościowy. Co więcej, praca w tym sektorze rynku jest dzisiaj tak potrzebna, w czasach, w których ogromna liczba działalności gospodarczych przeżywa duży kryzys. Istotne jest również to, że podczas pandemii koronawirusa każda firma nadal musi prowadzić rozliczenia rachunkowe oraz księgowe.

Jeśli ktoś decyduje się na udział w szkoleniach przez internet, powinien dobrze zweryfikować ich organizatora. Warto mieć na uwadze, że w dobre kursy należy sporo zainwestować, a po ich zakończeniu najlepiej uzyskać renomowany, liczący się na rynku certyfikat czy zdobyć konkretne uprawnienia.

Ciekawostką jest także to, że dzisiaj bez problemu udaje znaleźć się dofinansowanie na szkolenia, dzięki czemu możliwość dokształcania się i zdobywania kolejnych kwalifikacji zawodowych będzie kosztować nieco mniej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here