Książki dla dzieci w wieku 3-5 lat. TOP 3

0
1799
Książki dla dzieci w wieku 3-5 lat. TOP 3

Jakie książki wybrać, aby zaspokoić ciekawość, ale i potrzeby małego dziecka? Dobór odpowiednich lektur ma też ogromne znaczenie dla jego rozwoju. W księgarniach jest zaś tak szeroki wybór różnych tytułów, że trudno zdecydować, co warto kupić. Dla zagubionych rodziców przygotowaliśmy nasze propozycje – oto nasz TOP 3 książek dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Szukasz ciekawej książeczki dla trzy-, cztero- lub pięciolatka? Na tym etapie życia dziecko intensywnie poznaje świat i wiele rzeczy go zadziwia oraz interesuje. Aby nieco zaspokoić jego ciekawość, warto poszukać odpowiednich książek.

Maluchy w wieku przedszkolnym już zaprzyjaźniają się z książką, mimo że są to lektury z grubymi kartkami, bogato ilustrowana i skąpa w tekst. Kilkudaniowe opowieści o otaczającym dziecko świecie mają jednak duże znaczenie. Jak zatem wybrać książki dla dzieci? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.

Marta Krzemińska – „Królik Franek i straszny strach. Tom 10”

Seria Marty Krzemińskiej cieszy się ogromną popularnością – to już 10 tom! To lubiane czytanki dla nieco starszych przedszkolaków, a ich głównym bohaterem jest królik, który chodzi do przedszkola, ma grono przyjaciół, doświadcza przygód i poznaje świat. Najważniejsze jednak są emocje Franka, z którymi każdy malec musi nauczyć się sobie radzić – jak złość, strach itp.

Tym razem szykuje się rodzinne wyjście na basen, ale okazuje się, że Franek boi się wody. Mama przekonuje go, że nie ma powodu do strachu, a basen to dobra zabawa i atrakcje, np. brodzik ze zjeżdżalnią.

Pippa Curnick – „Miś Paplak”

Miś Paplak uwielbia rozmowy i jest uznawany za największego gadułę na świecie, co jednak przeszkadza innym niedźwiadkom. Postanawia zatem wyruszyć samotnie na wyprawę, aby znaleźć prawdziwych przyjaciół. Trafia jednak na wyspę, której mieszkańcy nie posługują się jego językiem! Książeczka w formie picturebooka napisana jest z humorem i traktuje o ważnych wydarzeniach, m.in. o tym, że dzięki życzliwości można porozumieć się nawet bez znajomości języka.

„Klub małolata. Pojazdy”

Książka dla dziecka w wieku około 3-5 lat idealne będą też książeczki edukacyjne, np. zeszyty zabaw i ćwiczeń. Przedszkolaki są wyjątkowo ciekawe świata, a dzięki tej serii mogą poznać m.in. świat dzikich zwierząt, dinozaurów, a także zobaczą stare pojazdy i pierwsze samoloty. Ilustracje należy dodatkowo uzupełnić naklejkami, dzięki czemu poprawią swoją sprawność manualną.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here