Niedoceniane Pojezierze Lubuskie

0
1791
Niedoceniane Pojezierze Lubuskie

Wakacje za pasem, więc to ostatni moment, by na coś się zdecydować. Nie zawsze wybór znanych kurortów jest wyborem najlepszym. Zatłoczone plaże, drogie noclegi, wysokie ceny w restauracjach i sklepach nie sprzyjają regeneracji sił na następny rok. Osobom, które cenią spokój, obcowanie z naturą, idealnie czystą wodę, polecamy Pojezierze Lubuskie.

Piękny i mało znany zakątek Polski – Pojezierze Lubuskie

Kto w czasie urlopu chce się budzić w ciszy zakłócanej tylko śpiewem ptaków, powinien zaplanować wypoczynek na Pojezierzu Lubuskim. To kraina położona na zachód od Gorzowa Wielkopolskiego, bezpośrednio graniczy z Niemcami. To właśnie turyści z Niemiec od lat doceniają walory wypoczynku nad jeziorami lubuskimi.

Największe miasteczka Świebodzin, Międzyrzecz, Sulęcin nie przekraczają 20 000 stałych mieszkańców. Brak ośrodków wielkomiejskich na Pojezierzu Lubuskim korzystnie wpływa na warunki klimatyczne całej krainy. Idealnie czyste jeziora, piękne lasy bukowe i sosnowe, to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek. Niektórzy porównują Pojezierze Lubuskie do Pojezierza Mazurskiego. 500 jezior rynnowych zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych.

Infrastruktura turystyczna

Władze samorządowe dbają o rozwój turystyki, dlatego stwarzają dogodne warunki do jej rozwoju. Bardzo bogata i zróżnicowana jest baza noclegowa. Wśród ofert znajdują się pokoje w luksusowych ośrodkach, gospodarstwach agroturystycznych, motelach, bungalowach i na polach namiotowych. Ceny zależą od standardu, lokalizacji (najdroższe nad Jeziorem Łagowskim), wahają się od 20 do 120 zł od osoby za noc.

Regionalna kuchnia

Prawdziwi turyści twierdzą, że by poznać kulturę danego regionu, trzeba poznać jego kuchnię i jest to święta prawda. W przypadku Pojezierza Lubuskiego sprawdza się ona szczególnie.

W zasadzie region ten nie ma swojej potrawy regionalnej porównywalnej do góralskiej kwaśnicy czy klusek śląskich. Jest to wynikiem przeszłości tych ziem. Przez wieki pozostawały pod panowaniem niemieckim, po II wojnie światowej wróciły w granice Polski. Jako część ziem odzyskanych stały się terenem osadniczym dla powracających z frontu żołnierzy, dla przesiedleńców z Kresów Wschodnich.

Kuchnia serwowana przez Lubuszan to  kompilacja kuchni z wszystkich zakątków Polski, potrawy przygotowywane z miejscowych produktów są pyszne.

Aktywny wypoczynek

Pojezierze Lubuskie to doskonały region do aktywnego wypoczynku. Na jeziorach wyznaczono  szlaki kajakowe, a wzdłuż brzegów trasy rowerowe oraz dla nordic walkingu o łącznej długości 800 km. Na plażach rozmieszczone są liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego i sportowego.

Aktywny wypoczynek nie jest tani, jeżeli nie przywiozłeś własnego sprzętu, koszty jego wypożyczenia znacznie podniosą koszt wypoczynku. W przypadku wyczerpania przeznaczonych środków na wypoczynek, pomocna może być pożyczka przez internet. Wystarczy wypełnić wniosek online i przesłać do firmy wybranej firmy pożyczkowej. Niestety nie wszystkie gospodarstwa agroturystyczne oferują dostęp do internetu, więc lepiej to sprawdzić wcześniej. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być skorzystanie z wi-fi w lokalach gastronomicznych lub innych ośrodkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here